Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> CИНТЕЗ ПОТЕНЦІЙНО БІОАКТИВНИХ СПОЛУК НА ОСНОВІ ЕЛЕКТРОФІЛЬНИХ РЕАКЦІЙ ?-АМІНОВІНІЛ(ТРИФТОРОМЕТИЛ)-КЕТОНІВ

CИНТЕЗ ПОТЕНЦІЙНО БІОАКТИВНИХ СПОЛУК НА ОСНОВІ ЕЛЕКТРОФІЛЬНИХ РЕАКЦІЙ ?-АМІНОВІНІЛ(ТРИФТОРОМЕТИЛ)-КЕТОНІВ

Назва:
CИНТЕЗ ПОТЕНЦІЙНО БІОАКТИВНИХ СПОЛУК НА ОСНОВІ ЕЛЕКТРОФІЛЬНИХ РЕАКЦІЙ ?-АМІНОВІНІЛ(ТРИФТОРОМЕТИЛ)-КЕТОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,36 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Лютенко Наталія Василівна
УДК 547.321:547.77:547.8
CИНТЕЗ ПОТЕНЦІЙНО БІОАКТИВНИХ СПОЛУК НА ОСНОВІ ЕЛЕКТРОФІЛЬНИХ РЕАКЦІЙ ?-АМІНОВІНІЛ(ТРИФТОРОМЕТИЛ)-КЕТОНІВ
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі тонкого органічного синтезу Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Науковий керівник кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Герус Ігор Іванович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ
старший науковий співробітник відділу тонкого органічного синтезу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Броварець Володимир Сергійович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ
провідний науковий співробітник відділу хімії біоактивних азотовмісних гетероциклічних основ
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Малєтіна Ірина Ісааківна
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ
старший науковий співробітник відділу хімії фтороорганічних сполук
Провідна установа Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра органічної хімії
Захист дисертації відбудеться 23 квітня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська 1).
Автореферат розісланий 20 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя інтенсивного розвитку набула хімія фторорганічних сполук. Досягнення в цій галузі суттєво вплинули на біоорганічну хімію, зокрема, на створення ефективних біорегуляторів шляхом модифікації відомих біологічно активних речовин введенням в їх молекули атомів фтору чи поліфторалкільних замісників. Такі фторопохідні часто виявляють більш високу біологічну активність, ніж їх нефторовані аналоги, і деякі з них, наприклад, сполуки, що містять трифторометильну групу замість метильної, вже використовуються як лікарські препарати (трифтазин, трифтортимідин). Однак більшості методів синтезу трифторометилвмісних сполук, зокрема гетероциклічних, властиві суттєві недоліки, що пов’язано з важкодоступністю вихідних сполук, або з тим, що вони досить токсичні і незручні в роботі.
Вдалими “будівельними блоками” для одержання різноманітних трифторометилвмісних ациклічних, ароматичних та гетероциклічних сполук виявилися -аміновініл(трифторометил)кетони. Структурно схожі з ними нефторовані ?,в-?енасичені енамінокетони вже давно успішно застосовуються для синтезу цілого ряду широко відомих біологічно активних сполук, таких як 4-амінохіноліни (антималярійні препарати), похідні налідиксової кислоти (антибактеріальні агенти), 1,4-дигідропіридини (антагоністи кальцію) та ін. Синтетичні можливості трифторометилвмісних енамінокетонів поки що практично не використані. Тому синтез та вивчення фізико-хімічних властивостей -аміновініл(трифторометил)кетонів – зручних та доступних сполук для створення нових фторовмісних низькомолекулярних біорегуляторів є надзвичайно актуальним як в теоретичному, так і в практичному плані.
Зв’язок роботи з науковими планами та темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках планової бюджетної тематики ІБОНХ НАН України (тема № 2.1.10.19-97, № держреєстрації 0197U009981) відділу тонкого органічного синтезу та була підтримана Міжнародним науковим фондом (INTAS-UA-95-0095).
Мета і завдання дослідження. Основна мета роботи полягала у вивченні електрофільних реакцій ?-аміновініл(трифторометил)кетонів: карбамоілювання, аза-анелювання, внутрішньомолекулярної електрофільної гетероциклізації та дослідженні фізико-хімічних властивостей цих сполук. Головними завданнями при виконанні роботи були: вивчення регіоселективності реакції карбамоілювання ?-аміновініл(трифторометил)кетонів різної будови з тозилізоціанатом, реакції аза-анелювання ?-аміновініл(трифторометил)кетонів з хлорангідридами б,в-ненасичених карбонових кислот, внутрішньомолекулярних електрофільних реакцій ?-аміновініл(трифторометил)кетонів, а також розробка препаративних методів синтезу трифторометилвмісних ациклічних та гетероциклічних сполук, що мають біологічний інтерес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: CИНТЕЗ ПОТЕНЦІЙНО БІОАКТИВНИХ СПОЛУК НА ОСНОВІ ЕЛЕКТРОФІЛЬНИХ РЕАКЦІЙ ?-АМІНОВІНІЛ(ТРИФТОРОМЕТИЛ)-КЕТОНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок