Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ І РУХЛИВІСТЬ ІОНІВ В МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ ФОСФАТІВ Zr(IV) і Mo(VI)

СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ І РУХЛИВІСТЬ ІОНІВ В МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ ФОСФАТІВ Zr(IV) і Mo(VI)

Назва:
СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ І РУХЛИВІСТЬ ІОНІВ В МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ ФОСФАТІВ Zr(IV) і Mo(VI)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
КОТВІЦЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК544.726-622+541.183
СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ І РУХЛИВІСТЬ ІОНІВ В МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ ФОСФАТІВ Zr(IV) і Mo(VI)
Спеціальність 02.00.04 - фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: | чл.-кор. НАН України, доктор хімічних наук, професор Бєляков Володимир Миколайович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор Тарасенко Юрій Олександрович, Інститут сорбції і проблем ендоекології НАН України, завідувач відділу
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Мітченко Тетяна Євгенівна, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, завідувач лабораторії
Захист відбудеться “ 22 ” листопада 2007 р. о 10:00 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України (Київ, пр. Палладіна 32/34)
Автореферат розісланий “19” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук Г.Г. Яремчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цільове вилучення іонних домішок з водних розчинів є важливим як з наукової, так і з практичної точки зору. Цей процес можна здійснити трьома методами: екстракції, прямого осадження та іонного обміну. Метод екстракції використовують переважно в аналітичній хімії, тому що при промисловому застосуванні він не досить ефективний із-за вартості реактивів. Недолік прямого осадження полягає в тому, що для максимального вилучення з розчину цінного компоненту цей процес необхідно проводити з надлишком осаджувача. Як результат, частина осаджувача залишається невикористаною та вимагає утилізації. Іонний обмін достатньо ефективний при очищенні розбавлених розчинів, але необхідність періодичної регенерації іонітів потребує застосування хімічних реагентів і призводить до утворення великої кількості вторинних відходів.
Для вирішення проблеми безреагентного вилучення іонних домішок з водних розчинів найбільш технологічним є електродіаліз, до переваг якого можна віднести простоту технології та можливість проведення процесу в неперервному режимі. Проте використання цього методу для очищення розбавлених розчинів потребує досить великих енерговитрат, пов’язаних з низькою електропровідністю розчинів та концентраційною поляризацією мембран. Дослідження останніх років показали, що найбільш перспективним для вилучення іонів з розбавлених розчинів є поєднання іонного обміну та електродіалізу в одному процесі, в якому одночасно реалізуються сорбційне очищення та електромембранна регенерація іоніту. Цей метод отримав назву “електродеіонізація” (ЕДІ). При цьому використання іонообмінного матеріалу (ІОМ) дає можливість концентрувати іони у фазі сорбенту, а накладання електричного поля дає можливість неперервної електрохімічної регенерації.
Ефективність ЕДІ визначається властивостями іонообмінних сорбентів. Ці матеріали повинні мати достатньо високу сорбційну ємність, добру електропровідність при високій рухливості сорбованих іонів. Як відомо, деякі органічні смоли з низьким вмістом зшиваючого агента відповідають пред’явленим вимогам, але у зв’язку з низькою селективністю такі матеріали можна ефективно використовувати тільки для повного знесолення води. В той же час при вирішенні інших технологічних задач існують розчини, з яких необхідно вилучати тільки токсичні або цінні компоненти: наприклад, при очищенні стічних вод гальванічних виробництв або при переробці рідких радіоактивних відходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ І РУХЛИВІСТЬ ІОНІВ В МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ ФОСФАТІВ Zr(IV) і Mo(VI)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок