Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ПОКАЗНИКІВ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО- АКТИВНИХ РЕЧОВИН В АСФАЛЬТОБЕТОНІ

РОЗРОБКА ПОКАЗНИКІВ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО- АКТИВНИХ РЕЧОВИН В АСФАЛЬТОБЕТОНІ

Назва:
РОЗРОБКА ПОКАЗНИКІВ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО- АКТИВНИХ РЕЧОВИН В АСФАЛЬТОБЕТОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ПИСАНКО АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 625.75:661.185.1
РОЗРОБКА ПОКАЗНИКІВ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ
ЗАСТОСУВАННЯ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО-
АКТИВНИХ РЕЧОВИН В АСФАЛЬТОБЕТОНІ
05.23.05 – Будівельні матеріали та вироби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана у Харківському державному автомобільно-дорожньому технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Золотарьов Віктор Олександрович, Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри технології дорожньо-будівельних матеріалів.
Офіційні опоненти: | - доктор технічних наук, професор Братчун Валерій Іванович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри технологій будівельних матеріалів, виробів та автомобільних доріг;
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Хрипун Микола Дмитрович, Донецький ПромбудНДІпроект Українськлї державної корпорації “Укрбуд”.
Провідна установа: | Харківська державна академія залізничного транспорту Міністерства транспорту України, кафедра будівельних матеріалів, конструкцій та виробів.
Захист дисертації відбудеться “ 16 ” жовтня 2001 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.04 при Харківському державному технічному університеті будівництва і архітектури (61002, м. Харків, вул. Сумська, 40).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва і архітектури (61002, м. Харків, вул. Сумська, 40).
Автореферат розісланий “ 12 ” _вересня__ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Ємельяненко М.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Генеральним напрямком сучасної дорожньої науки та практики є підвищення строків служби верхніх шарів дорожніх одягів, що забезпечують основні функціональні властивості дороги. Комплексний вплив на ці шари транспортних та кліматичних факторів приводить до їх численних руйнувань. Одним з найбільш поширених видів руйнувань є деградація поверхні дорожнього покриття під дією води й перемінного заморожування-відтаювання шляхом відриву зерен кам’яних матеріалів від поверхні покриття (лущення та викришування), утворення ям та вибоїн. Радикальним засобом боротьби з цим руйнуванням є застосування поверхнево-активних речовин.
Актуальність теми. Руйнування дорожніх покриттів під дією водних та транспортних факторів обумовлено слабким опором плівки бітуму витискуванню її з поверхні кам’яних матеріалів водою. Такий опір пов’язано з адгезійною здатністю бітуму і може бути її непрямою характеристикою. У найбільшій мірі стан руйнування, що розглядається, притаманний асфальтобетонам, у котрих в якості кам’яних матеріалів використано природні продукти або штучні продукти подрібнення кислих гірських порід. В зв’язку з цим актуальним є підвищення водостійкості саме таких асфальтобетонів за рахунок використання у них бітумів, які вміщують катіонні ПАР (КПАР).
Обмежене використання КПАР для підвищення водостійкості асфальтобетону є причиною того, що в Україні, як і в інших країнах СНД, не створено систему оцінки їх ефективності. Для такої оцінки використовується лише показник зчеплення бітуму зі стандартними піском або мармуровим дрібняком, котрий визначається органолептичним методом. У той же час немає критеріїв кількісної оцінки оптимального вмісту ПАР, їх термостабільності у процесі технологічної підготовки бітуму та їх економічної ефективності. Розробка і наукове обґрунтування таких критеріїв є актуальною науковою задачею, вирішення якої буде сприяти створенню й вибору ефективних ПАР, що, в свою чергу, забезпечить підвищення довговічності асфальтобетонних покриттів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ПОКАЗНИКІВ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО- АКТИВНИХ РЕЧОВИН В АСФАЛЬТОБЕТОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок