Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНФЛІКТ МОРАЛЬНОЇ ТА ЕСТЕТИЧНОЇ МОТИВАЦІЇ В ГЕНЕЗІ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ

КОНФЛІКТ МОРАЛЬНОЇ ТА ЕСТЕТИЧНОЇ МОТИВАЦІЇ В ГЕНЕЗІ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
КОНФЛІКТ МОРАЛЬНОЇ ТА ЕСТЕТИЧНОЇ МОТИВАЦІЇ В ГЕНЕЗІ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЖУЛАЙ Валерій Денисович
УДК 17.023.31+124.4
КОНФЛІКТ МОРАЛЬНОЇ ТА ЕСТЕТИЧНОЇ МОТИВАЦІЇ
В ГЕНЕЗІ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ
Спеціальність 09.00.07 – етика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі філософії культури, етики і естетики Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Малахов Віктор Аронович,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Сіверс Валерій Анатолійович,
Національній авіаційний університет МОН України
професор кафедри культурології;
кандидат філософських наук, доцент
Шинкаренко Олена Василівна,
Київській національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри етики, естетики та культурології філософського факультету.
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії науки та культурології, м. Київ.
Захист відбудеться “26” січня 2007р. о14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “___” грудня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Гардашук Т. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Відмінність сучасної ситуації в мистецтві (негативними аспектами якої є комерціалізація, засилля низькопробної продукції, домінанта негативу) від положення мистецтва в попередні епохи не викликає сумнівів. Взаємовплив мистецтва і життя загострює питання про вразливість митця в сучасному світі, особливо в процесі творчого становлення. Моральна мотивація в генезі особистості, як вияв моральної безпосередності людини, її нередукованої потреби в безкорисливо-доброзичливому спілкуванні зі світом потрапляє в складну і часто неусвідомлювану залежність від умов соціального середовища і від потреб Его. Посилюється суперечність між довготривалістю ціннісного становлення і потребами актуальної присутності “тут-і-тепер”. Ця суперечність сприяє формуванню такої установки свідомості, за якої пафос “морального” самостояння санкціонує або власну нерозбірливість суб’єкта, або неготовність “витримати” вимоги культури.
Можливості теоретичного аналізу цієї проблеми зумовлені наступними факторами.
Одним з досягнень посткласичного періоду історії філософії можна вважати усвідомлення того, що розуміння людини, на відміну від розуміння природного світу, в принципі не може бути зведеним до безвідносних вихідних понять. З одного боку, такі мислителі як С. К’єркегор, А. Шопенгауер, Ф. Ніцше, З. Фройд та ін. показали умовність класичних антропологічних уявлень і підходів, залежність людини від нераціональних форм її поведінки, з іншого, такі філософи як, наприклад, Г.-В.-Ф. Гегель, К. Маркс, М. Вебер вказали на залежність самого людського світу (і не в останню чергу його ціннісних пріоритетів) від об’єктивованих форм суспільної діяльності, які можуть не співпадати з власними інтересами людини. Звідси актуалізується інтерес філософів до способів і можливостей самоорганізації людської волі в її безпосередньому виявленні в сфері свідомості, інтерес, який привів, свого часу, до виникнення таких напрямків як екзистенціалізм, філософія життя, інтуїтивізм та персоналізм. Але суперечності між раціональними та ірраціональними інтерпретаціями волі тому, на наш погляд, і не набули визначального розв’язку і не надали переваги якійсь одній філософській течії, що вихідне для будь-якого філософського напрямку поняття достовірності засобів конституювання думки вже не є простим, на що звертає увагу, зокрема, феноменологія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНФЛІКТ МОРАЛЬНОЇ ТА ЕСТЕТИЧНОЇ МОТИВАЦІЇ В ГЕНЕЗІ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок