Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИТЕРІЇ ТА ІНДИКАТОРИ сталого розвитку лісового господарства В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЛІСОВОЇ ПОЛІТИКИ україни (на прикладі підприємств львівського обласного управління лісового господарства)

КРИТЕРІЇ ТА ІНДИКАТОРИ сталого розвитку лісового господарства В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЛІСОВОЇ ПОЛІТИКИ україни (на прикладі підприємств львівського обласного управління лісового господарства)

Назва:
КРИТЕРІЇ ТА ІНДИКАТОРИ сталого розвитку лісового господарства В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЛІСОВОЇ ПОЛІТИКИ україни (на прикладі підприємств львівського обласного управління лісового господарства)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
Павліщук Оксана Петрівна
УДК [504.03+630*6]:630*903(477.83)
КРИТЕРІЇ ТА ІНДИКАТОРИ сталого розвитку лісового господарства В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЛІСОВОЇ ПОЛІТИКИ україни (на прикладі підприємств львівського обласного управління лісового господарства)
08.00.06 – економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному лісотехнічному університеті України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Синякевич Ігор Макарович,
Національний лісотехнічний університет України,
завідувач кафедри економіки та менеджменту
лісових підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Коваль Ярослав Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, завідувач відділу економічних
проблем лісокористування та природоохоронних
територій
 
кандидат економічних наук, доцент
Шинкарук Олексій Іванович,
Тернопільський національний економічний
університет, доцент кафедри економіки
підприємств і корпорацій
Захист відбудеться “24” жовтня 2007 р. об 11 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.01 в Національному лісотехнічному університеті України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного лісотехнічного університету України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий “20” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Дудюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стабілізація навколишнього природного середовища, яке впродовж останнього століття зазнало деградації під впливом деструктивної антропогенної діяльності, потребує перегляду основних підходів до процесу використання природних благ, зокрема, і лісових ресурсів. Підтримка лісової компоненти природного довкілля – ключового фактору стабілізації клімату, збереження біорізноманіття, забезпечення високої якості життя населення – сприятиме подоланню глобальної екологічної катастрофи, що негативно впливає на світову економіку. Усвідомлення цього факту міжнародною спільнотою відображено в ухвалах конференцій, що відбулись у Страсбурзі (1990), Ріо-де-Жанейро (1992), Гельсінкі (1993), Лісабоні (1998), Йоганнесбурзі (2002), Відні (2003). Вони підтвердили об’єктивну необхідність сталого розвитку лісового господарства, збільшення екологічного, економічного та соціально-культурного потенціалу лісів.
Україна, визнавши більшість резолюцій згаданих міжнародних конференцій, зобов’язалася дотримуватись вимог сталого екологічно збалансованого використання лісів, а також здійснювати оцінку тенденцій у даному напрямку. Визначені на міжнародному рівні засоби для оцінки сталого розвитку лісового господарства – критерії та відповідні їм індикатори – є ефективним інструментом покращення управління лісами, засобом практичної реалізації положень концепції сталого лісокористування.
Незважаючи на визнання світових тенденцій у сфері лісокористування, в Україні до цього часу законодавчо не затверджено концепції сталого розвитку лісового господарства та не схвалено перелік національних критеріїв та індикаторів для його оцінки. Це ускладнює інтеграцію нашої держави до Європейської спільноти, стримує реформування лісового сектору на засадах ринкової економіки та з урахуванням екологічних обмежень у процесі лісокористування.
Теоретико-методологічним засадам сталого розвитку лісового господарства, у тому числі системі критеріїв та індикаторів для його оцінки, присвячені дослідження як вітчизняних, так і зарубіжних науковців, зокрема, Данилишина Б.М., Коваля Я.В., Кравця П.В., Лакиди П.І., Мельника Л.Г., Мішеніна Є.В., Нікітіна А.Б., Петрова А.П., Синякевича І.М., Туниці Ю.Ю., Федоренка О.Н., Фурдичка О.І., Brang P., Castaneda F., Colfer C.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КРИТЕРІЇ ТА ІНДИКАТОРИ сталого розвитку лісового господарства В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЛІСОВОЇ ПОЛІТИКИ україни (на прикладі підприємств львівського обласного управління лісового господарства)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок