Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ)

РЕГУЛЮВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ)

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОРБЕНКО Ганна Михайлівна
УДК 338.2:339.564
РЕГУЛЮВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ
(НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ)
Спеціальність 08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Бойцун Наталія Євгенівна,
завідуюча кафедри міжнародних фінансів
Дніпропетровського національного університету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Попкова Людмила Василівна,
професор кафедри економіки та управління підприємством Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ;
кандидат економічних наук,
Подсолонко Олена Адольфівна,
доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності факультету управління Таврійського національного університету ім.В.І.Вернадського,
м. Сімферополь.
Провідна установа: Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародного менеджменту, м. Київ.
Захист відбудеться “ 04” березня 2003 р. о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.03 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корп.9, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “3” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.051.03
доктор економічних наук, професор А.К.Василевський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах трансформації економіки важливого значення набуває активізація експортної діяльності. Зовнішній сектор економіки будь-якої країни є складовою національної економіки, тому участь країни в міжнародному поділі праці та факторів виробництва дозволяє реалізувати державні та приватні інтереси (економічні, політичні) на міжнародному рівні. Вагомий внесок у визначальний пріоритет на світових ринках вносять металургійні підприємства, які забезпечують майже третину обсягів промислового виробництва, понад 40% валютних надходжень та соціальну стабільність промислових регіонів.
У системі зовнішньоекономічних пріоритетів України особливе місце посідає співробітництво з Європейським Союзом. Наближення до європейських кордонів активізує проблему взаємодії з країнами угрупування, вимагає визначення ефективної стратегії та тактики для прискорення входження в європейський економічний простір. Однак протягом перехідного періоду експортна діяльність українських підприємств носить посередницько-збутовий та сировинний характер, що не відповідає світовим тенденціям розвитку.
Високий рівень протекціонізму на металургійному ринку потребує перегляду завдань, методів та інструментів зовнішньоекономічної (експортної) політики, відповідної адаптації їх до сучасного стану світового ринку металопродукції, що неможливо без проведення обґрунтованої державної економічної політики на зовнішньому ринку. Тільки зважена активна політика держави дозволить захистити національних виробників і розраховувати на отримання ними максимальних вигод від участі в міжнародному поділі праці та факторів виробництва.
За умов обмеження дії ринкових механізмів на ринку роль держави як активного учасника й захисника інтересів національних виробників постійно зростає. Теоретичні розробки державного управління національною економікою наведені в працях українських дослідників: Гальчинського А., Геєця В., Гладких Д., Дзися Г, Задої А., Петруні Ю., Лукінова І., Мазура В., Крупки М., Климка Г., Михасюка І., Мельника А., Мочерного С., Савченка А., Пухтаєвича Г., Тітьонко О., Тарасевича В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок