Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАТИВНА ФУНКЦІЯ РЕЛІГІЇ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ В СУСПІЛЬСТВІ: ІСТОРИКО-СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ІНТЕГРАТИВНА ФУНКЦІЯ РЕЛІГІЇ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ В СУСПІЛЬСТВІ: ІСТОРИКО-СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ІНТЕГРАТИВНА ФУНКЦІЯ РЕЛІГІЇ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ В СУСПІЛЬСТВІ: ІСТОРИКО-СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Паращевін Максим Анатолійович
УДК 316(091)
ІНТЕГРАТИВНА ФУНКЦІЯ РЕЛІГІЇ
ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ В СУСПІЛЬСТВІ:
ІСТОРИКО-СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
22.00.01 – теорія та історія соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціології НАН України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Танчер Віктор Володимирович,
Інститут соціології НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Лукашевич Микола Павлович, Інститут вищої освіти АПН України, завідувач відділу
кандидат соціологічних наук, Отрешко Наталія Борисівна, Міжнародний Соломонів університет, доцент
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії і теорії соціології, м. Київ
Захист відбудеться “_26_” _червня_2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична 12, Київ 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична 12, Київ 21.
Автореферат розіслано _19 травня_2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний світ являє собою складну систему, з багатьма взаємозалежними елементами. Ця система знаходиться у стані нестійкої рівноваги. За подібних умов з гостротою постає питання про підтримання в суспільстві певного рівня соціальної інтеграції, соціальної стабільності, які б давали змогу, не перешкоджаючи необхідним змінам, підтримувати гармонію взаємин і цілісність соціального організму і не допускати руйнівних для всього соціального цілого потрясінь. Забезпечення такої інтеграції, певного соціального консенсусу, є однією з важливих умов існування суспільства як цілісного утворення.
Протягом всієї історії людства одним з найважливіших інструментів духовного, ідеологічного, морального впливу на окремих людей і суспільство в цілому були системи релігійних вірувань. Певні позиції релігія займає і в сучасному суспільстві. Тому природнім є питання про можливість релігій (і окремих релігій, і релігії як соціального інституту) сприяти підтриманню необхідного рівня соціальної інтеграції в суспільстві.
Подібні питання порушувались в працях цілого ряду визначних соціологів, які намагались з’ясувати ті шляхи, якими релігійні вірування і організації сприяють інтегративним процесам в суспільстві. Але дотепер спроби критичного аналізу цих теорій носили епізодичний, несистемний характер. Для всіх наявних на сьогодні критичних праць характерним є певне звуження матеріалу. Розглядаючи питання місця поглядів на інтегративний характер релігії в працях соціологів, дослідники обмежуються такими постатями, як Е.Дюркгейм, М. Вебер і Т. Парсонс, приділяючи іншим соціологам, які займались цим питанням, мало уваги. То ж науковою проблемою, яку ми спробуємо вирішити в даній роботі, є протиріччя між необхідністю скласти якнайповніше уявлення про погляди на інтегративну функцію релігії відомих соціологів і причини, що обумовлювали їх звернення до цієї теми, і недостатньою розробленістю цього питання в наявних на сьогодні розробках в галузі історії соціології.
Вивчення значення релігії як соціального інституту для інтеграції суспільства, яке вона посідала в теоріях класиків соціологічної думки, не могло не привернути увагу сучасних дослідників і критиків. Теорії місця релігії в суспільстві таких соціологів, як Г. Спенсер, Е. Дюркгейм, М. Вебер, Т. Парсонс, П. Сорокін та інших справили значного впливу на підходи до вивчення суспільства, викликали захоплення, але в той же час зустрілись із жорсткою критикою. Переважно ця критика була спрямована на контроверсійні теоретичні побудови Е. Дюркгейма, М. Вебера, Т. Парсонса.
Найбільш розробленою темою є критичне переосмислення праць в галузі соціології релігії Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНТЕГРАТИВНА ФУНКЦІЯ РЕЛІГІЇ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ В СУСПІЛЬСТВІ: ІСТОРИКО-СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок