Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ВИКОНАВСЬКОЇ ТЕХНІКИ В УКРАЇНСЬКІЙ БАЯННІЙ ШКОЛІ (друга половина ХХ століття)

ЕВОЛЮЦІЯ ВИКОНАВСЬКОЇ ТЕХНІКИ В УКРАЇНСЬКІЙ БАЯННІЙ ШКОЛІ (друга половина ХХ століття)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ВИКОНАВСЬКОЇ ТЕХНІКИ В УКРАЇНСЬКІЙ БАЯННІЙ ШКОЛІ (друга половина ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І. ЧАЙКОВСЬКОГО
КНЯЗЄВ Владислав Федорович
УДК 786.8 (477)
ЕВОЛЮЦІЯ ВИКОНАВСЬКОЇ ТЕХНІКИ В УКРАЇНСЬКІЙ
БАЯННІЙ ШКОЛІ (друга половина ХХ століття)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
мистецтвознавства
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інструментально-виконавського мистецтва Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника Міністерства науки і освіти України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Давидов Микола Андрійович,
завідувач кафедри народних інструментів
Національної музичної академії України
ім. П.І.Чайковського Міністерства культури
та туризму України (м.Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Ільченко Олександр Олександрович,
професор кафедри фольклористики, народно-
пісенного та інструментального виконавства
Київського національного університету
культури і мистецтв Міністерства культури і
туризму України
кандидат мистецтвознавства, доцент
Іванов Євген Олександрович
завідувач кафедри музично-інструментального
виконавства Сумського державного
педагогічного університету ім. А.С.Макаренка
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: Одеська державна музична академія ім.А.В.Нежданової,
кафедра сучасної музики та музичної
культурології Міністерства культури та
туризму України
Захист відбудеться „26” жовтня 2005 року о 18 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: м. Київ – 1, вул. Архітектора Городець кого, 1-3/ 11, 2-й поверх, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: м. Київ – 1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/ 11.
Автореферат розіслано „_22_” __вересня__ 2005 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
Кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається процесом інтенсивного розвитку виконавської майстерності баяністів, що пов’язано з намаганням до самоствердження баяна в колі академічних інструментів, опануванням нових репертуарних пластів, зростанням образно-смислового навантаження оригінальних композицій та поширенням специфічно баянних технічних засобів музичної виразності. Це відображає загальну мистецьку тенденцію до інтонаційного оновлення музики ХХ ст. Новації у сучасному баянному мистецтві відображають цю тенденцію і зумовлюють постійний динамічний розвиток і вдосконалення виконавської техніки відповідно до сьогодення.
Баянне виконавство, незважаючи на суттєві творчі здобутки, до цього часу не отримало відповідного наукового осмислення у порівнянні з суміжними виконавськими культурами. В українській науково-методичній літературі розроблена теорія формування виконавської майстерності баяніста, але еволюційний процес генези і розвитку цього явища розкритий недостатньо. Наукові дослідження присвячені переважно історії баянного мистецтва, оригінальній музиці, питанням баянної методики, принципам перекладення інструментальних творів для інструмента, художнім тенденціям, соціокультурним аспектам його побутування. Питання, пов’язані з виконавською творчістю, залишаються висвітленими недостатньо.
Становлення баянного мистецтва та вдосконалення його виконавсько-технічних засобів інструментальної виразності є своєрідним мистецьким феноменом. Фактично за півстоліття інструмент пройшов еволюцію від функціонування у побутовій сфері до академізму, опанувавши та переосмисливши відповідно до своєї специфіки методичні та практичні надбання суміжних виконавських спеціальностей і, зрештою, демонструючи власні неповторні виконавсько-технічні характеристики. Плідна творча діяльність провідних баяністів у тандемі з сучасними композиторами сприяє ствердженню інструмента у сфері “нової музики”, а візуально-сценічні та музичні характеристики дозволяють виконавцям яскраво виявляти себе у джазово-академічному та естрадно-популярному напрямках, засвідчуючи широке суспільне функціонування баянного мистецтва та значний виражальний спектр його музично-технічного потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ВИКОНАВСЬКОЇ ТЕХНІКИ В УКРАЇНСЬКІЙ БАЯННІЙ ШКОЛІ (друга половина ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок