Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЄДНОСТІ ВИМІРЮВАНЬ ОБ'ЄМНОЇ АКТИВНОСТІ РАДОНУ-222 В УКРАЇНІ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЄДНОСТІ ВИМІРЮВАНЬ ОБ'ЄМНОЇ АКТИВНОСТІ РАДОНУ-222 В УКРАЇНІ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЄДНОСТІ ВИМІРЮВАНЬ ОБ'ЄМНОЇ АКТИВНОСТІ РАДОНУ-222 В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВ
ЧОЇ ПОЛІТИКИ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ МЕТРОЛОГІЇ”
Скляров Володимир Васильович
УДК 389: 539.1.074.22
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЄДНОСТІ ВИМІРЮВАНЬ
ОБ'ЄМНОЇ АКТИВНОСТІ РАДОНУ-222 В УКРАЇНІ
05.11.15 - метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі „Інститут метрології” Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики.
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Кравченко Микола Іванович,
Національний науковий центр „Інститут метрології”, директор наукового центру метрології іонізуючих випромінень та ядерних констант;
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Большаков Володимир Борисович,
Національний науковий центр „Інститут метрології”,
директор наукового центру витратометрії та механічних вимірювань;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Павленко Тетяна Олександрівна,
Державна установа „Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України”, завідуюча лабораторією гігієни природних джерел випромінень.
Захист відбудеться “23” жовтня 2007 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.827.01 при Національному науковому центрі „Інститут метрології” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного наукового центру „Інститут метрології” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42.
Автореферат розісланий “07” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.827.01
к.т.н., доцент І.Ф. Дем’янков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Природній радіаційний фон складається з космічного випромінювання та випромінювання від поширених в земній корі, ґрунті, повітрі, воді та інших об’єктах зовнішньої середи природних радіонуклідів (калій-40, торій-232, радій-226). Більша частина території України розміщена на Українському кристалічному щиті з великими запасами радію-226 і торію-232 та, як слідство, еманаціями радону-222 та торону (радон-220) з поверхні грунту в зовнішнє середовище, житло та виробничі приміщення. До того ж, значна частина території України, внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, перебуває в стані забруднення довгоживучими радіонуклідами плутонію-239, стронцію-90 та цезію-137. Найбільший внесок в опромінення організму, насамперед його бронхолегеневої системи, вносять радіоактивний газ радон-222 і продукти його розпаду, за рахунок яких окремі групи професіоналів і населення можуть одержати надзвичайно високі дози опромінення, що перевищують гранично допустимі рівні. Контроль, мониторинг та зниження дозового навантаження від іонізуючих випромінювань на населення є загальнодержавною проблемою, яка визначається і координується рядом Законів України та Постанов Кабінету Міністрів України.
В Україні засоби вимірювальної техніки (ЗВТ) об'ємної активності радону-222 та його дочірніх продуктів розпаду серійно випускаються КП „Кіровгеологія” (м. Київ), ДП „СхідГЗК”, ТОВ „Позитрон GmbH” та АТЗТ „Тетра” (м. Жовті Води).
На сьогоднішній день кількість ЗВТ, що експлуатуються на території України, складає більше 10000 одиниць. До кінця 1990 року ЗВТ об’ємної активностірадону-222, що випускалися, метрологічно забезпечувались Державним спеціальним еталоном одиниці об’ємної активності радіоактивних аерозолів (СРСР). З розпадом СРСР для забезпечення єдності та достовірності вимірювань об'ємної активності радону-222 в Україні та враховуючи реалії сьогодення, актуальною стала задача створення державного первинного еталона одиниці об'ємної активності радону-222.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в Національному науковому центрі „Інститут метрології” Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики та пов'язана з:
? “Комплексним прогнозом розвитку системи забезпечення єдності вимірювань на
1986 - 2005 роки”,
? Державною науково-технічною програмою: „Розвиток еталонної бази України на 2006 ? 2010 роки”,
? Міжнародним проектом SIP 3-008-01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЄДНОСТІ ВИМІРЮВАНЬ ОБ'ЄМНОЇ АКТИВНОСТІ РАДОНУ-222 В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок