Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІЧНОГО УЩІЛЬНЕННЯ ҐРУНТОВИХ СУМІШЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА – „ХВОСТІВ”

ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІЧНОГО УЩІЛЬНЕННЯ ҐРУНТОВИХ СУМІШЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА – „ХВОСТІВ”

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІЧНОГО УЩІЛЬНЕННЯ ҐРУНТОВИХ СУМІШЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА – „ХВОСТІВ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ЄРМАКОВА ІННА АНАТОЛІЇВНА |
УДК 624.138.22:622’17
ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІЧНОГО УЩІЛЬНЕННЯ
ҐРУНТОВИХ СУМІШЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ
ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА – „ХВОСТІВ”
Спеціальність 05.23.02 – Основи та фундаменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Полтавському національному технічному університеті
імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Зоценко Микола Леонідович,
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, завідувач кафедри видобування нафти і газу та геотехніки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Швець Віктор Борисович, Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, професор кафедри основ і фундаментів
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Шокарев Віктор Семенович, Запорізьке відділення Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, директор
Провідна установа:
Одеська державна академія будівництва і архітектури, кафедра інженерної геології, основ та фундаментів, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 6 квітня 2006 р., о 1300, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.085.01 при Придніпровській державній академії будівництва і архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а, ауд. 202.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва і архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий 3 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К.В. Баташева


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значна частина будівель та споруд улаштовується на насипах – земляних спорудах. Це перш за все – земляні греблі, насипи автомобільних доріг, а також штучні основи в умовах слабких ґрунтів – ґрунтові подушки. Для утворення насипів і ґрунтових подушок необхідна велика кількість ґрунтів, які звичайно забирають із спеціальних кар’єрів. Улаштування кар’єрів приводить до втрати родючих земель, що суперечить розв’язанню екологічних питань конкретних територій. У зв’язку з цим постає питання про повну чи часткову заміну ґрунтів насипів іншим матеріалом.
З іншого боку, значні площі родючих земель України знищуються тим, що засипаються відходами гірничозбагачувальної промисловості („хвости”, шлами тощо). Доцільним було б знайти спосіб використання таких відходів для влаштування земляних споруд. Таким шляхом можна ефективно розв’язувати екологічні проблеми багатьох промислових регіонів.
Для забезпечення довгострокової міцності й поліпшення будівельних властивостей бажано надати „хвостам” характеристик зв’язного ґрунту, що можливо розв’язати шляхом створення суміші „хвостів” та дозованої кількості місцевих глинистих ґрунтів.
У працях вітчизняних і зарубіжних дослідників розроблені основи теорії ущільнення трьохфазних глинистих ґрунтівта методи оцінювання ефективності роботи різних ущільнювачів. Однак низку питань, пов’язаних з ущільненням ґрунтових сумішей, опрацьовано недостатньо. Закономірності ущільнення ґрунтів і їх сумішей у лабораторних умовах до нинішнього часу встановлюються за “стандартним методом”, запропонованим Р.Р. Проктором ще у 1933 році.
Оптимальні характеристики ущільнення, визначені стандартним методом, у більшості випадків не відповідають результатам виробничого ущільнення, що призводить до необґрунтованого призначення проектних показників щільності ґрунтів і сумішей, нераціональному використанню їх міцності й неефективному використанню ущільнювачів. Тому дослідження закономірностей процесу ущільнення ґрунтів та сумішей, а також розроблення методу прогнозування результатів цього процесу за даними лабораторних випробувань є актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІЧНОГО УЩІЛЬНЕННЯ ҐРУНТОВИХ СУМІШЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДХОДІВ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА – „ХВОСТІВ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок