Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПОНТАННА ТА ІНДУКОВАНА МІНЛИВІСТЬ КУКУРУДЗИ IN VITRO

СПОНТАННА ТА ІНДУКОВАНА МІНЛИВІСТЬ КУКУРУДЗИ IN VITRO

Назва:
СПОНТАННА ТА ІНДУКОВАНА МІНЛИВІСТЬ КУКУРУДЗИ IN VITRO
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,94 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
Чеченєва Тетяна Миколаївна
УДК 58.083.5:581.085:631.522
СПОНТАННА ТА ІНДУКОВАНА МІНЛИВІСТЬ
КУКУРУДЗИ IN VITRO
03.00.15. – генетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України, м.Київ
 
Науковий консультант: доктор біологічних наук, професор,
член – кореспондент НАН України
Кунах Віктор Анатолійович
Інститут молекулярної біології і генетики
НАН України
завідувач відділу генетики клітинних популяцій
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Кучук Микола Вікторович
Інститут клітинної біології і генетичної інженерії
НАН України
заступник завідувача відділу генетичної інженерії
доктор біологічних наук, професор
Горбатенко Ігор Юрійович
Миколаївський державний аграрний університет
професор кафедри генетики
доктор біологічних наук
Галкін Анатолій Павлович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії
НАН України
завідувач відділу біоінженерії
Провідна установа: Інститут агроекології та біотехнології УААН, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 15 “ січня 2004р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ, вул. Васильківська 31/17.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізіології рослин і
генетики НАН України за адресою: 03022, Київ, вул. Васильківська 31/17.
Автореферат розісланий “ 9 “ грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Труханов В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кукурудза - одна з провідних злакових культур важлива як харчовий продукт для людей і тварин. Однак слід відмітити, що генетична варіабельність для комерційного виробництва кукурудзи, що вирощується в зоні помірного клімату, обмежена. Абсолютна більшість генетичної різноманітності кукурудзи базується на тропічному фотоперіодочутливому матеріалі з Південної і Центральної Америки. З таким матеріалом складно працювати у зонах помірного клімату, до яких належать більша частина території України. Слід відмітити, що виробництво гібридної кукурудзи базується на гібридному насінні, що має походження з обмеженої кількості інбредних ліній. Недостатня генетична різноманітність відкриває шлях до росту захворюваності й обмежує поліпшення кукурудзи помірного клімату. Актуальною науковою проблемою є дослідження можливостей створення нового вихідного матеріалу для генетико-селекційних потреб і комерційного виробництва кукурудзи біотехнологічним шляхом.
Традиційними джерелами спадкової мінливості, що використовуються в генетично-селекційній практиці кукурудзи, є гібридизація з наступним добором і мутагенез (спонтанний та індукований). Разом з тим, останнім часом дедалі більше значення почали мати рослини різних видів, створені за допомогою біотехнологічних методів, які базуються на використанні культури in vitro рослинних тканин: сомаклональної мінливості, генетичної інженерії, андрогенезу, клітинної селекції. Тобто активно ведеться пошук нових нетрадиційних шляхів впливу на геном рослин з метою створення більш продуктивних і стійких до несприятливих умов генотипів рослин.
Особливо велика увага до кукурудзи як до об’єкта досліджень у генетиці соматичних клітин з’явилась у 80-і роки. Інтерес стимулювало повідомлення про важливі в генетичному відношенні наслідки реалізації спонтанної мінливості клітин в культурі in vitro як на клітинному, так і на організм енному рівнях. Для такої мінливості запропонували назву сомаклональна [Larkin,Scowcroft, 1981]. Спонтанна мінливість клітин рослин в умовах in vitro була відома значно раніше, але в більшості випадків вона розглядалась як небажане явище при клональному розмноженні певних генотипів. Незадовго перед тим, в 1975 році Green і Phillips запропонували достатньо вдалий підхід до отримання тотипотентної калюсної тканини і регенерації рослин у кукурудзи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: СПОНТАННА ТА ІНДУКОВАНА МІНЛИВІСТЬ КУКУРУДЗИ IN VITRO

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок