Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАГОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ І ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ АТОМАРНИХ ФУНКЦІЙ

ВАГОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ І ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ АТОМАРНИХ ФУНКЦІЙ

Назва:
ВАГОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ І ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ АТОМАРНИХ ФУНКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
«Харківський авіаційний інститут»
ПАВЛІКОВ Володимир Володимирович
УДК 621.396.96+537.874.4
ВАГОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ І ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ АТОМАРНИХ ФУНКЦІЙ
05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі бойового застосування вузлів зв’язку та радіотехнічного забезпечення і бортових авіаційних комплексів Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Волосюк Валерій Костянтинович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут”,
професор кафедри проектування радіоелектронних систем літальних апаратів.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Леховицький Давід Ісаакович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
головний науковий співробітник науково-дослідного центру і інтегрованих інформаційних радіоелектронних систем і технологій;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Єфімов Валентин Борисович,
Центр радіофізичного зондування Землі
ім. А.І. Калмикова Національної Академії Наук України і Національного Космічного Агентства України,
завідуючий відділом систем та методів обробки інформації дистанційного зондування.
Захист відбудеться “ 18 ” квітня 2008 року о _1330_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради д 64.062.07 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського „ХАІ” (61070, м.Харків, вул. Чкалова, 17).
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського „ХАІ”.
Автореферат розісланий “ 03 ” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Лукін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки роль радіотехнічних систем (РТС) у вирішенні різних наукових, народногосподарських і військових задач значно зросла. Це пов’язано, по-перше, з постійним удосконаленням цифрової елементної бази і цифрових алгоритмів обробки інформації, що дозволяє розв’язувати задачі завдання у реальному або близькому до реального часі, а по-друге, низкою переваг радіохвильового діапазону (наприклад, можливість отримувати якісні радіолокаційні зображення (РЛЗ) незалежно від метеоумов і часу доби, на великих віддаленнях, формувати РЛЗ підповерхневих шарів ґрунту і т. ін.).
У РТС при обробці просторово-часових сигналів широко застосовуються вагові функції (ВФ) (вікна). Так, до задач, при вирішенні яких необхідне їх використання, віднесено: просторово-часову обробку сигналів на фоні завад різного фізичного походження, спектральний аналіз радіотехнічних сигналів і випадкових процесів, цифрову обробку зображень у різноманітних радіотехнічних та оптико-електронних системах, формування заданих діаграм спрямованості (ДС) реальних і синтезованих антен.
У цей час запропоновано велику кількість ВФ. Їхнє практичне застосування зводиться до процесу, який включає у себе формування вимог до якісних показників систем і наступного вибору вікон шляхом аналізу існуючих таблиць ВФ з розрахованими параметрами. Однак ВФ, які використовують в алгоритмах сучасних РТС, найчастіше отримані без розв’язання оптимізаційних задач, і завдяки цьому їхні показники якості не є оптимальними. Це пов’язано з труднощами синтезу вікон із заданими параметрами.
Один із можливих напрямків підвищення якісних показників систем, що проаналізовані у дисертаційній роботі, є застосування в них ВФ. Тому аналіз алгоритмів обробки сигналів у РТС різноманітного призначення та розробка нових вікон із подальшим їх впровадженням у зазначені алгоритми для підвищення якісних показників РТС є актуальною задачею. Актуальною є розробка рекомендацій щодо вибору ВФ, які доцільно використовувати у РТС для вирішення задач спектрального аналізу радіотехнічних сигналів і випадкових процесів, в алгоритмах обробки просторово-часових сигналів у радіолокаційних станціях (РЛС) із синтезованою апертурою (РСА), у багатопроменевих РСА формування РЛЗ підповерхневих середовищ і системах міжперіодної компенсації пасивних завад, зокрема актуальними є дослідження підповерхневих льодових середовищ покривів Антарктиди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВАГОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ І ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ АТОМАРНИХ ФУНКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок