Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЛЕКЦІЙНІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СОСНОВИХ НАСАДЖЕНЬ РІВНЕНЩИНИ

СЕЛЕКЦІЙНІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СОСНОВИХ НАСАДЖЕНЬ РІВНЕНЩИНИ

Назва:
СЕЛЕКЦІЙНІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СОСНОВИХ НАСАДЖЕНЬ РІВНЕНЩИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Український ордена “Знак Пошани” науково-дослідний інститут
лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького
Юркевич Олег Олександрович
УДК 630*165.6:232.1
СЕЛЕКЦІЙНІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ
СОСНОВИХ НАСАДЖЕНЬ РІВНЕНЩИНИ
06.03.01 - лісові культури та фітомеліорація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Поліському філіалі Українського ордена “Знак Пошани” науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г.М.Висоцького Державного комітету лісового господарства України.
Науковий керівник:
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Краснов Володимир Павлович, Поліський філіал Українського ордена “Знак Пошани” науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, директор
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Криницький Григорій Томкович, Український державний лісотехнічний університет Міністерства освіти і науки України, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри лісівництва;
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Яцик Роман Михайлович, Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. П.С.Пастернака, завідувач лабораторії селекції та насінництва.
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, Навчально-науковий інститут лісового та садово-паркового господарства, м. Київ.
Захист відбудеться “__23__”__вересня___2003 р. о _10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.828.01 в Українському ордена “Знак Пошани” науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцькoго за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 86.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського ордена “Знак Пошани” науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 86.
Автореферат розісланий “__22_” ____серпня______ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михалків В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Одним iз найважливiших завдань лiсової селекцiї є отримання генетично поліпшеного репродуктивного матеріалу для створення нових високопродуктивних стiйких насаджень, скорочення строків вирощування деревини. З метою забезпечення значних обсягів штучного лісовідновлення на Рівненщині створено постійну лiсонасiнну базу головних лiсотвірних порід, переважно сосни і дуба.
Сосна звичайна (Pinus sylvestris L.) є основною лiсотвірною породою поліського регіону, до якого належить і більша частина Рівненської області. Ця порода має дуже велике господарче значення, i вже досить тривалий час є об'єктом наукових досліджень. Разом з тим, незважаючи на перспективність елітного насінництва сосни звичайної, питання, пов’язані з розвитком цього напряму, в умовах Рівненщини вивчено недостатньо. Для поліпшення якості насіннєвого матеріалу сосни необхідно продовжити відбір кращих форм та насаджень сосни звичайної, дати селекційну оцінку і дослідити їх не лише за фенотипом, але і на глибших рівнях. На даний час подібні дослідження лісових порід в Україні досить обмежені.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи є складовою одного із основних напрямів досліджень Поліської філії УкрНДІЛГА; роботу виконано в процесі pозpобки державної науково-дослiдної теми “Вдосконалити методи та способи збереження і відтворення генетичного потенціалу лісових порід на основі селекції, генетики, цитології та мікроклонування”, № держреєстрації 0100U001025.
Мета i задачі дослiдження. Метою роботи була розробка основ підвищення продуктивності соснових насаджень Рівненщини шляхом забезпечення лісокультурного виробництва насінним матеріалом з поліпшеними генетичними властивостями. Передбачалося виконання таких завдань: вивчити особливості лісових генетичних pезеpватiв, плюсових насаджень та плюсових дерев сосни звичайної; дослідити особливості успадкування ознак плюсових дерев сосни звичайної їхніми насіннєвими потомствами; охарактеризувати клонові та родинні лісонасінні і архівно-маточні плантації в регіоні досліджень; вивчити репродуктивні процеси на клонових лісонасiнних плантаціях; дослідити особливості клонів плюсових дерев сосни звичайної та їх потомств за анатомо-морфологічними та цитологічними характеристиками бруньок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СОСНОВИХ НАСАДЖЕНЬ РІВНЕНЩИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок