Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА У ПУЛЬСАЦІЙНОМУ ДИСПЕРГАТОРІ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ГЛИНЯНИХ СУСПЕНЗІЙ

ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА У ПУЛЬСАЦІЙНОМУ ДИСПЕРГАТОРІ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ГЛИНЯНИХ СУСПЕНЗІЙ

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА У ПУЛЬСАЦІЙНОМУ ДИСПЕРГАТОРІ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ГЛИНЯНИХ СУСПЕНЗІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
Матюшкін Максим Володимирович
УДК 532.501.32
ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА У ПУЛЬСАЦІЙНОМУ ДИСПЕРГАТОРІ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ГЛИНЯНИХ СУСПЕНЗІЙ
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, академік НАН України
Долінський Анатолій Андрійович,
Інститут технічної теплофізики НАН України,
директор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нікітенко Микола Іванович,
Інститут технічної теплофізики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу нестаці-
онарного тепломасопереносу в процесах сушіння.
кандидат технічних наук,
Штангеєв Костянтин Остапович,
УкрНДІ цукрової промисловості,
с.н.с., зав. теплоенергетичного відділу.
Провідна установа: Національний технічний університет України
“КПІ”, кафедра “Машини і апарати хімічних та нафтопереробних ви-
робництв” Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться “12”квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 в Інституті технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Желябова, 2-а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Желябова, 2-а.
Автореферат розісланий “9” березня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.224.01, к.т.н. Чайка О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Особливості сукупного протікання гідродинамічних та тепломасообмінних процесів в гетерогенних рідинних середовищах при здійсненні технологічних операцій перемішування, диспергування, емульгування, екстракції тощо привертають постійну увагу вчених і спеціалістів в галузі теплофізики. В першу чергу це пояснюється поширенням таких операцій в багатьох технологіях в різних галузях промисловості. Вивчення цих процесів є необхідним і важливим для подальшого розвитку і удосконалення теорії тепло- і масообміну та гідродинаміки в дисперсних системах для вирішення конкретних прикладних задач, а також для з’ясування природи фізичних механізмів, які керують цими процесами, і створення на цих основах відповідних теоретичних моделей.
Дисертаційна робота присвячена розробці ефективних енергозберігаючих методів перемішування та гомогенізації високов’язких суспензій стосовно вирішення задач готування високоякісних глиняних суспензій із заданими реологічними властивостями. Приготування бурових розчинів на базі глиняних суспензій, які представляють собою складні структуровані колоїдні системи, є одним з найважливіших технологічних процесів при бурінні свердловин для розвідки і видобування корисних копалин. Саме застосування якісних бурових розчинів забезпечує надійне і безаварійне витягання природничих рідких та газоподібних копалин із глибокозалягаючих шарів на поверхню при бурінні свердловин на нафту, газ, геотермальні або мінеральні води та інше. Глиняні суспензії також широко використовуються в будівництві, зокрема, для формування та зберігання профілю траншеї при зведенні фільтруючих діафрагм за технологією ”стіна в грунті”. Враховучи великі об’єми виробництва глиняних суспензій для різних галузей промисловості, що пов’язано із значними енергетичними витратами, пошук і наукове обгрунтування найбільш ефективних високопродуктивних методів готування глиняних суспензій і розробка відповідного обладнання слід розглядати як важливу і актуальну проблему. Проведені в рамках дисертаційної роботи дослідження процесів тепломасообміну та гідродинаміки в пульсаційному диспергаторі, який забезпечує ініціювання потужних динамічних ефектів ДІВЕ при мінімальних витратах енергії, сприятиме виявленню закономірностей протікання цих процесів та дозволить розробити науково обгрунтовані засоби їх інтенсифікації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА У ПУЛЬСАЦІЙНОМУ ДИСПЕРГАТОРІ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ГЛИНЯНИХ СУСПЕНЗІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок