Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА ДИНАМІКУ МАГНІТНИХ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ДВОПІДГРАТКОВИХ МАГНIТОВПОРЯДКОВАНИХ КРИСТАЛІВ

ВПЛИВ АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА ДИНАМІКУ МАГНІТНИХ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ДВОПІДГРАТКОВИХ МАГНIТОВПОРЯДКОВАНИХ КРИСТАЛІВ

Назва:
ВПЛИВ АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА ДИНАМІКУ МАГНІТНИХ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ДВОПІДГРАТКОВИХ МАГНIТОВПОРЯДКОВАНИХ КРИСТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,90 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.О. ГАЛКІНА
ШИТОВ Анатолій Анатолійович
УДК 538.221
ВПЛИВ АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА ДИНАМІКУ
МАГНІТНИХ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ДВОПІДГРАТКОВИХ
МАГНIТОВПОРЯДКОВАНИХ КРИСТАЛІВ
01.04.11–магнетизм
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній академії будівництва і архітектури
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
ГЕРАСИМЧУК Віктор Семенович,
Донбаська державна академія будівництва і архітектури
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
КОВАЛЬОВ Олександр Семенович, Фізико-технічний інститут низьких
температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
ТАРАСЕНКО Сергій Вадимович, Донецький фізико-технічний інститут
ім. О.О. Галкіна НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства
освіти і науки України, кафедра теоретичної фізики.
Захист відбудеться 06.11. 2003 р. o 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.01 в Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна НАН України за адресою: вул. Р.Люксембург, 72, Донецьк, 83114, Україна.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна за адресою: вул. Р.Люксембург, 72, Донецьк, 83114.
Автореферат розісланий 3.10. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.184.01
доктор фізико-математичних наук Криворучко В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час магнітні речовини знайшли широке застосування в техніці. Розвиток одного з перспективних застосувань магнітних матеріалів пов’язаний з використанням магнітних доменів для передачі і запису інформації в обчислювальній техніці. Використання технології одержання матеріалів з тонкими плівками дозволило останнім часом створити ультратонкі плівки з практично досконалою кристалічною структурою і синтезувати на їхній основі нові магнітні матеріали: магнітні мультишарові плівки і надгратки. Відкриття ефекту гігантського магнетоопору в таких системах дозволяє створювати магнітні носії із над щільним обсягом пам’яті.
Наявність магнітних доменних меж (ДМ) у магнiтовпорядкованих кристалах впливає на багато фізичних властивостей даних матеріалів [1].
У плівках і об’ємних матеріалах з доменною структурою (ДС) основним процесом перемагнічування є рух ДМ. Саме швидкість руху ДМ обмежує швидкість електронно-обчислювальних машин, які використовують мікродомени як носії інформації. Рух ДМ можна викликати, впливаючи на неї магнітним полем (постійним або змінним), світлом, локальною зміною температури, звуковим полем. Вплив магнітного поля на динаміку ДМ залишається найбільш вивченим ефектом. Вплив інших факторів і зокрема звукового поля мало вивчені. Дослідження взаємодії пружних хвиль із ДС представляється практично корисними в зв’язку з пошуками нових способів керування магнітними носіями й аналізом умов працездатності магнітних пристроїв пам’яті, а також розробкою електронних елементів на поверхневих акустичних хвилях.
Дослідження динаміки ДМ актуально й у плані розвитку фундаментальних представлень. ДМ і домени, які рухаються, при теоретичному описанні можна розглядати як нелінійні відокремлені хвилі намагніченості – магнітні солітони [2]. Зазначені обставини роблять дослідження нелінійної динаміки ДМ актуальним як із прикладної точки зору, так і з погляду фундаментальних представлень фізики магнетизму.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі вищої математики і економетрії Донбаської державної академії будівництва і архітектури в рамках тематичного плану досліджень з наступних тем держбюджетних науково-дослідних робіт: “Дослідження статичних та динамічних властивостей квазідвомірних структур у магнітних та діелектричних матеріалах” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ АКУСТИЧНИХ ПОЛІВ НА ДИНАМІКУ МАГНІТНИХ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ ДВОПІДГРАТКОВИХ МАГНIТОВПОРЯДКОВАНИХ КРИСТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок