Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИЧНІ ТИПИ І СТРУКТУРА РЕФЕРЕНЦІЇ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ГІПОТЕТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ (на матеріалі французької, англійської та україснкьої мов)

СЕМАНТИЧНІ ТИПИ І СТРУКТУРА РЕФЕРЕНЦІЇ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ГІПОТЕТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ (на матеріалі французької, англійської та україснкьої мов)

Назва:
СЕМАНТИЧНІ ТИПИ І СТРУКТУРА РЕФЕРЕНЦІЇ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ГІПОТЕТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ (на матеріалі французької, англійської та україснкьої мов)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І. МЕЧНИКОВА
ДРАГОМИРЕЦЬКИЙ
Олексій Олександрович
УДК 81’37(043.3)
СЕМАНТИЧНІ ТИПИ І СТРУКТУРА РЕФЕРЕНЦІЇ
ВИСЛОВЛЮВАНЬ ГІПОТЕТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ
(на матеріалі французької, англійської та україснкьої мов)
Спеціальність – 10.02.15 – загальне мовознавство
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса- 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університет імені І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
доцент кафедри французької філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент,
Смущинська Ірина Вікторівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри французької філології
кандидат філологічних наук, доцент,
Карпенко Олена Юріївна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
доцент кафедри лексикології та стилістики
англійської мови
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра загального мовознавства та
історії мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 23 квітня 2004 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотекці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 20 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Звернення сучасної лінгвістики до позамовних аспектів функціонування мови як семіотичної системи, зокрема, в рамках когнітивістики, теорії комунікації, теорії мовленнєвих актів та лінгвістики тексту, передбачає всебічне вивчення мовних та позамовних факторів реалізації висловлювання як мовного знаку. Одним із значущих відношень в актуалізованому аспекті мовного семіозису є референція – відношення знаку до того, що він позначає. Теорія референції ставить перед лінгвістами таке актуальне питання, як визначення локалізації референта модального висловлювання (У.О.Куайн), зокрема, референта висловлювання гіпотетичної модальності.
Дана проблема, в свою чергу, пов’язана з визначенням загальнокатегоріального статусу висловлювань гіпотетичної модальності. До теперішнього часу невирішеним залишається питання щодо можливості виділення „гіпотетичності” як окремої категорії. Відсутня єдина думка з приводу того, на основі яких критеріїв – морфологічного, синтаксичного, функціонально-семантичного – можна віднести висловлювання до гіпотетичних (П.П. Айє, О.В. Бондарко, Ф. Брюно, Р.О. Будагов, В.В. Виноградов, Г. Гійом, М. Гревіс, М.Д. Гулига, Є.Г. Гуцу, Д. Дені, Т.І. Дешерієва, П. Імбс, Р. Кверк, М. Коен, О.Б. Ройзенбліт та ін.). Незважаючи на різноманітність підходів до вивчення категорії гіпотетичності, референційний аспект гіпотетичних висловлювань висвітлений недостатньо.
В реферованій дисертаційній роботі пропонується дослідження висловлювань гіпотетичної модальності на матеріалі французької, англійської та української мов з позицій теорії референції з залученням логіко-філософських інструментів, що надає семантика можливих світів (Г. Вежбицька, Л. Вітгенштейн, О.В. Зеленщиков, В.В. Іванов, Я. Хинтикка, У. Еко), трьохзначна логіка (Р.А. Уілсон), принципи моделювання (М. Вартофський, Л. Куффіньяль, Р. Шеннон). Інтеграція даних методологічних засад на базі системного підходу дозволяє розглядати мовленнєву діяльність як систему моделювання та поглибити вивчення гіпотетичних висловлювань з точки зору їх референції.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках науково-дослідницької теми кафедри французької філології „Функціонально-системне дослідження французької мови: внутрішньомовний та міжмовний аспекти (проблеми французької філології, перекладу та контрастивної лінгвістики)” (номер держреєстрації 0101U005301).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СЕМАНТИЧНІ ТИПИ І СТРУКТУРА РЕФЕРЕНЦІЇ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ГІПОТЕТИЧНОЇ МОДАЛЬНОСТІ (на матеріалі французької, англійської та україснкьої мов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок