Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ВУГІЛЬНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ

ФОРМУВАННЯ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ВУГІЛЬНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ВУГІЛЬНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,24 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 658.5+621
АЛЄКСЄЄВ Сергій Борисович
ФОРМУВАННЯ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПІДПРИЄМСТВАМИ ВУГІЛЬНОГО
МАШИНОБУДУВАННЯ
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація
та управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк) на кафедрі менеджменту.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Пронченко Леонід Васильович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
(м. Донецьк), професор кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Берсуцький Яків Григорович,
Обчислювальний центр Інституту економіки
промисловості НАН України (м. Донецьк),
заступник директора;
кандидат економічних наук, доцент
Ткаченко Алла Михайлівна,
Запорізька державна інженерна академія
Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя), доцент кафедри економіки і організації виробництва.
Провідна установа - Технологічний університет Поділля
Міністерства освіти і науки України
(м. Хмельницький), кафедра економіки.
Захист відбудеться “19“ червня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “15 “ травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування економіки підвищує актуальність вирішення проблеми адаптації підприємства до умов ринкових відносин. Перехід до ринкової економіки призвів до швидких змін навколишнього середовища підприємства і створив необхідність змінення організаційних структур, принципів та методів управління.
Ефективна адаптація в даний час стає головною умовою виживання підприємств і досягнення встановленої мети. Своєчасно помітити й оцінити зміни факторів оточення та адекватно на них відповісти підприємство має можливість лише якщо буде використовувати підхід адаптивного управління.
Проблема вдосконалення управління адаптацією підприємства розглядається у працях вітчизняних та зарубіжних учених. Більшість авторів висловлюють різноманітні погляди на зміст адаптивного підходу до управління і методів адаптації. Але досі не розроблено єдиного адаптивного підходу до управління підприємством, механізму адаптивного планування та управління у стратегічному, поточному, оперативному періодах, до кінця не визначено поняття адаптивного підходу, процесу адаптації, немає критерію оцінки рівня адаптації підприємства, методичних рекомендацій щодо вирішення проблеми пристосування підприємства до змін динамічного навколишнього середовища й оцінки ефективності варіантів такого пристосування.
Для практичного впровадження підходу адаптивного управління необхідно вдосконалення аналізу виробничої діяльності підприємства, методів збору, обробки й аналізу інформації. Необхідна розробка теорії та методик адаптивного управління підприємствами, що дозволять зробити оцінку рівня адаптації на підставі системи показників, сприятимуть удосконаленню системи аналізу, установленню нормативних значень показників оцінки адаптації.
Усі ці проблеми стоять також перед підприємствами вугільного машинобудування Донеччини. З огляду на те, що проблеми адаптації досить складні та недостатньо комплексно вивчені, це й визначило вибір теми дисертаційної роботи та її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з планом наукових досліджень Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за держбюджетною темою Г-01/19 “Методологічні аспекти менеджменту організацій” (державний реєстраційний номер 0101U005706), у рамках якої автором розроблено основні показники адаптивності до умов навколишнього середовища, методику розрахунку їх нормативних значень та вимоги до управління підприємством в умовах швидких змін оточення в ринковій економіці, і з планом наукових досліджень Інституту економіки промисловості НАН України за темою 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ВУГІЛЬНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок