Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ: політекономічний аспект

УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ: політекономічний аспект

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ: політекономічний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Репа Лілія Володимирівна
УДК 330.131.7:336.748
УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ:
політекономічний аспект
Спеціальність 08.00.01 - економічна теорія
та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Семенов Анатолій Григорович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Реверчук Сергій Корнійович, Львівський національний університет ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри банківського і страхового бізнесу (м. Львів);
кандидат економічних наук, доцент Проданова Лариса Василівна, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії (м.Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 26 березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Челюскінців, 198а, м. Донецьк, 83015, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Університетська, 24, м. Донецьк, 83055.
Автореферат розісланий 22 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ризики властиві будь-якому виду соціально-організованої діяльності, особливо пов’язаної з обслуговуванням операцій фінансового ринку, до яких відносяться операції з іноземною валютою. Ігнорування базових принципів управління валютним ризиком може призвести до банкрутства учасників валютних відносин, а часом - до криз світового масштабу, як це було, наприклад, у 1997-1998рр. ХХ ст., коли валютно-фінансова криза охопила ряд країн Південно-Східної Азії, Росію та Україну. Менш ніж за півтора місяці, з середини серпня по жовтень 1998р., курс гривні до долару США знизився більш ніж в 1,6 рази, з 2,18 грн./дол. до 3.42 грн./дол. США. Завдяки заходам, що були здійснені з боку Уряду і Національного банку України щодо запобігання катастрофічного знецінення гривні, вже з весни 1999 р. ситуація в валютній сфері країни покращала. Проте, і в теперішній час в країні залишається загроза валютних ризиків для суб’єктів валютних відносин, оскільки посилюється дія екзогенних і ендогенних факторів їх виникнення, зумовлених поглибленням ринкових відносин в країні і її інтеграцією в світову економічну спільноту. Гострота проблеми посилюється тим, що суб’єкти валютного ринку України тільки освоюють ринкові методи управління валютними операціями. У зв'язку з цим розробка дієвих і ефективних методів, моделей і інструментів управління валютним ризиком має особливу актуальність і дозволяє оперативно і кваліфіковано їх ідентифікувати, оцінювати, запобігати і знижувати, розвивати валютні відносини зі світовою спільнотою і на цій підставі створювати умови для внутрішнього економічного зростання і зміцнення конкурентних позицій країни на міжнародних ринках.
Методологічною основою дослідження проблеми управління валютним ризиком є наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених, таких, як О.Береславська, Г.Вербицька, В.Вітлінський, П.Єгоров, Ю.Лисенко, В.Міщенко, С.Наконечний, Л.Примостка, Л.Проданова, С.Реверчук, А.Семенов, Т.Шарова, В.Ющенко, Н.Соколинська, М.Адлер, Д.Волкер, Ф.Найт, Д.Франкель, А.Шапіро та інші. Проте, не зважаючи на глибину наукових досліджень у цій сфері, наявні розробки і рекомендації не дають цілісного уявлення про природу валютних ризиків, їх види; мало вивчені можливості адаптації до умов України вироблених світовою практикою моделей аналізу, оцінки і прогнозування валютних ризиків і методів їх регулювання; недостатньо повно охарактеризовано основні етапи становлення і розвитку валютного ринку України і здійснено аналіз ризиків його суб'єктів у сучасних умовах; певною мірою бракує практичних рекомендацій щодо застосування сучасних методів і моделей управління валютним ризиком з урахуванням специфіки умов функціонування валютного ринку України, що обумовлює актуальність теми дисертаційного дослідження, його мету та задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНИМ РИЗИКОМ: політекономічний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок