Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПУ В ЕКОНОМІЦІ ПІВДЕННИХ РАЙОНІВ УКРАЇНИ

РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПУ В ЕКОНОМІЦІ ПІВДЕННИХ РАЙОНІВ УКРАЇНИ

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПУ В ЕКОНОМІЦІ ПІВДЕННИХ РАЙОНІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,52 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗЕРКАЛЬ Микола Миколайович
УДК .187(477.7) “1921/1928”
РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПУ В ЕКОНОМІЦІ ПІВДЕННИХ РАЙОНІВ УКРАЇНИ
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник | доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Реєнт Олександр Петрович,
Інститут історії України НАН України, заступник директора, завідувач відділом історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Морозов Анатолій Георгієвич,
завідувач кафедри новітньої історії Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького
доктор історичних наук, професор
Журба Михайло Анатолійович,
професор кафедри історії слов"ян і українознавства Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова, м.Київ
Провідна установа | Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться “  ” грудня 2005 р. о “ :00 ” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24, корп.2., ауд.32. за адресою:
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24)
Автореферат розісланий “  ” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Тема реалізації нової економічної політики привертає увагу вітчизняної і світової громадськості вже понад 80 років, взявши за точку відліку виступ В. І. Ульянова (Леніна) на Х з’їзді РКП(б). Після відновлення державної незалежності України 1991 р. погляди економістів, політологів, істориків звернулися саме до подій 1920-х років, коли відбувалися певною мірою подібні процеси з роздержавлення й повернення до ринкової економіки. Але більшість дослідників у ті часи не враховували важливого фактору, що наприкінці ХХ ст. наша держава не повторювала шлях 1920-х рр., а робила перші кроки до остаточного повернення економіки країни до ринкової економіки, а не запроваджувала окремі її елементи.
Темою реалізації нової економічної політики в СРСР і в підрадянській Україні, зокрема, займалися сотні й тисячі науковців, викладачів вузів, музейних і архівних працівників, краєзнавців. Сучасне українське суспільство усвідомлює обов’язок дати об’єктивний аналіз процесів, що відбувалися в економіці України у 20-х рр. ХХ ст., донести цю пам’ять до прийдешніх поколінь й назавжди усунути ймовірність реанімації тоталітарних державних структур.
Актуальність теми стає очевидною за нинішніх умов, коли в економіці України триває складний процес перетворення виробничих відносин, зокрема приватизації державної власності, залучення іноземних інвесторів на великі підприємства. Успішне здійснення радикальних реформ у суверенній Україні потребує врахування як глобальних економічних тенденцій, загальноцивілізаційного досвіду, так і специфічних особливостей українського суспільства й набутого ним раніше історичного досвіду. Відтак велике науково-пізнавальне й практичне значення має неупереджене дослідження нової економічної політики в Україні. Її досвід важливий й актуальний у контексті соціально-економічних процесів, що відбуваються нині. Непівська модель господарювання, що ґрунтувалася на багатоукладності економіки, цікава й повчальна для сучасної народногосподарської практики. У перебігу новітнього відродження інститутів самоврядування у центрі й на місцях необхідно враховувати уроки позитивного й негативного досвіду ринкових перетворень 1921–1928 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПУ В ЕКОНОМІЦІ ПІВДЕННИХ РАЙОНІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок