Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНО-ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НА НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

МУЗИЧНО-ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НА НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
МУЗИЧНО-ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НА НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,94 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЗЕЛЕНСЬКА Лариса Михайлівна
УДК 655: 413:78 (477)
МУЗИЧНО-ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
НА НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство та
бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор
Медведєва Валентина Миколаївна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, проректор,
завідувач кафедри книгознавства
та видавничої діяльності
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кулешов Сергій Георгійович,
Український науково-дослідний інститут
архівної справи та документознавства,
завідувач відділу документознавства
кандидат історичних наук
Зубкова Наталія Михайлівна,
Інститут рукопису Національної бібліотеки
України ім. В.І. Вернадського,
завідувач відділу джерелознавства
 
Провідна установа Харківська державна академія культури,
кафедра бібліотекознавства і бібліографії
Захист відбудеться 24 січня 2003 р. о 14-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий 21 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається тим, що процеси державотворення, розбудови демократичного суспільства, відновлення національних ідей і традицій, звернення до культурної спадщини поставили перед науковцями нові завдання, пов’язані з необхідністю проаналізувати і систематизувати культурні здобутки минулого, об’єктивно і цілісно відтворити процес історичного розвитку української культури взагалі і книговидавничої справи, як її складової, зокрема. Вагомого значення набувають дослідження, в яких становлення та розвиток книговидання в Україні розглядаються з позицій сучасного наукового рівня. Одним із важливих напрямів книговидання в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст., що об’єктивно сформувалося в конкретних історико-культурних умовах, була музично-видавнича діяльність, яка є яскравою і, разом з тим, недостатньо дослідженою сторінкою історії.
Особливе місце в цій діяльності посідали спеціалізовані музичні видавництва та нотодрукарні України. Дослідження становлення та розвитку цих закладів дає більш повне уявлення про стан музично-видавничої справи в Україні в зазначений період. Особливо чітку картину можна відтворити, вивчаючи роботу музичних видавництв та друкарень Наддніпрянщини, оскільки її територія об’єднувала великі і найбільш економічно та культурно розвинені регіони України.
Актуальність дисертаційної роботи зумовлюється й тим, що сьогодні, коли музично-видавнича діяльність набуває все більшого суспільного значення, необхідно, як в історичному контексті, так і з позицій сучасності, дослідити її вплив на розвиток національної музики, виконавства, формування музично-критичної думки, зміст та процеси набуття фахової освіти.
Наразі немає узагальнюючого дослідження, де б у динаміці розглядалися шляхи становлення та розвитку, розкривалися загальнонаціональні і регіональні особливості музично-видавничої діяльності Наддніпрянщини, характеризувалися види видань, визначалася їхня роль і місце в культурному процесі. Ґрунтовного опрацювання, систематизації та введення до наукового обігу потребують численні архівні документи, публікації, інші джерелознавчі матеріали з зазначеної проблематики.
Осмислення здобутків та ролі музично-видавничої діяльності в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. у культурному розвитку Наддніпрянщини, вивчення досвіду тогочасних провідних видавництв і книготорговельних підприємств необхідні як для відтворення та збагачення уявлень про українську музичну культуру періоду, що розглядається, так і для здійснення книгознавчої та історико-культурологічної характеристики музичних видань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МУЗИЧНО-ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НА НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок