Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Джерела внутрішньоплитового магматизму континентів та механізми транспортування розплавів у верхній мантії та корі Землі.

Джерела внутрішньоплитового магматизму континентів та механізми транспортування розплавів у верхній мантії та корі Землі.

Назва:
Джерела внутрішньоплитового магматизму континентів та механізми транспортування розплавів у верхній мантії та корі Землі.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,03 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна
ХАЗАН Яків Мойсейович
УДК 550.34:532.52:552:323
Джерела внутрішньоплитового магматизму континентів
та механізми транспортування розплавів
у верхній мантії та корі Землі.
04.00.22 — Геофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико–математичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі тектонофізики Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна Національної академії наук України
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук Гейко Валентин Семенович,
Інститут геофізики НАНУ, головний науковий співробітник.
доктор фізико-математичних наук, чл.-корр. РАН
Гліко Олександр Олегович, Об’єднаний інститут фізики Землі РАН,
Москва, директор.
доктор геолого-мінералогічних наук, професор, чл.-корр. НАНУ
Лялько Вадим Іванович, Центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАНУ, директор.
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра геофізики
Захист відбудеться “ 30 ” травня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.200.01 Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геофізики
ім. С. І. Субботіна НАН України
Автореферат розісланий 25 квітня 2003 р.
Відгуки на автореферат просимо надсилати у двох примірниках вченому секретарю спеціалізованої вченої ради Д 26.200.01 за адресою
03142, м. Київ-142, проспект Палладіна, 32.
Тел.: (+38044)424-2100.
Fax: (+38044)450-2520.
E-mail:
Вчений секрeтар
спеціалізованої вченої ради,
доктор геологічних наук М. І. Орлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В цілому, актуальність проблем, розглянутих в дисертації, зумовлюється значним інтересом, що виявляється в геофізиці до з’ясування джерел магматизму, вивчення динаміки мантійних рухів, механізмів розвитку нестійкостей, що спричинюють генерацію розплавів, і механізмів транспортування магм в мантії і корі Землі. З найбільш загальної точки зору існує всього три стадії транспортування розплавів у верхній мантії та земній корі. Перша з них включає появу часткового плавлення в низах верхньої мантії, розвиток теплової нестійкості та спливання терміків на підкорові глибини. В цих процесах, які можна назвати квазігідродинамічними, розплави переносяться у вигляді розсіяних включень в тверду матрицю. На останній, третій стадії, що відповідає за інтрузивну та вулканічну активності, розплави розповсюджуються за рахунок течії по тріщинах в крихкій корі. Джерелами інтрузивної та вулканічної діяльностей є макроскопічні магматичні резервуари, що утворюються з частково розплавлених систем за рахунок фільтрації на проміжній, другій стадії.
Процеси, що відносяться до першої стадії, вивчаються в дисертації на прикладі двох надзвичайно цікавих природних явищ — зони знижених сейсмічних швидкостей в центральній Європі та кімберлітового магматизму. Характер магматизму в цих двох випадках значно відрізняється, однак їх принципові фізичні особливості є надзвичайно подібними. Окрім суто наукової актуальності цих проблем, з’ясування джерел і механізмів кімберлітового магматизму має велике практичне значення. При цьому проблема походження кімберлітів розглядається звичайно як проблема їх складу, тобто як проблема суттєво геохімічна. Геодинамічному аспекту цього явища досі не приділялось належної уваги, незважаючи на те, що спостережні прояви кімберлітів на поверхні виявляють абсолютно чіткі і безсумнівні ознаки геодинамічної обумовленості. Тому геодинамічна точка зору на проблему, запропонована в дисертації, є актуальною для розробки нових пошукових ознак кімберлітів.
Проблеми, що пов’язані з розповсюдженням магм по тріщинам в крихкій корі, розглядаються в дисертації з точки зору розширення можливостей використання сучасних експериментальних методів. Для інтерпретації як лабораторних експериментів, так і польових спостережень необхідними є точні розв’язки, які дозволили би максимально використовувати експериментальні можливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Джерела внутрішньоплитового магматизму континентів та механізми транспортування розплавів у верхній мантії та корі Землі.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок