Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ У ХВОРИХ З ТОКСИГЕННИМИ ТА БАНАЛЬНИМИ ШТАМАМИ HELICOBACTER PІLORI.

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ У ХВОРИХ З ТОКСИГЕННИМИ ТА БАНАЛЬНИМИ ШТАМАМИ HELICOBACTER PІLORI.

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ У ХВОРИХ З ТОКСИГЕННИМИ ТА БАНАЛЬНИМИ ШТАМАМИ HELICOBACTER PІLORI.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,60 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДІДЕНКО ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА
УДК 616.342-002.44-02:616.33-08.6:576.851.48]-091.8-07-085
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ
ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ У ХВОРИХ З ТОКСИГЕННИМИ ТА БАНАЛЬНИМИ ШТАМАМИ HELICOBACTER PІLORI.
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Луганськ –2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії
Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Гриценко Іван Іванович,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри гастроентерології та терапії ФПО.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Харченко Наталя Вячеславівна,
КМАПО ім П.Л.Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри гастроентерології та дієтології.
доктор медичних наук, професор Губергріц Наталя Борисівна,
Донецький державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри
внутрішніх хвороб №1
Провідна установа:
Інститут терапії АМН України, відділ гастроентерології (м. Харків)
Захист дисертації відбудеться “ 30 ”_травня 2003 року о_12 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.600.01 при Луганському
державному медичному університеті МОЗ України
(91045, м. Луганськ, кв.50-річчя Оборони Луганська,1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського
державного медичного університету (91045,м. Луганськ, кв.50-річчя
Оборони Луганська, 1).
Автореферат розісланий “ 29 ” квітня 2 003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Коломієць В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема виразкової хвороби (ВХ) й досі є однією з найактуальніших у сучасній медицині. Дуоденальна виразка (ДВ) залишається найбільш поширеним захворюванням органів травлення, котра уражає, перед усім, людей працездатного віку, погіршує якість життя, рецидивує впродовж тривалого часу, нерідко призводить до ускладнень та літальних наслідків (Харченко Н.В., 1996; Бабак О.Я., 1998). Таким чином, вона є не тільки медичною, а й соціальною проблемою (Свинцицкий А.С. та спів., 2000).
Статистичні дані засвідчують, що в багатьох індустріально розвинутих країнах світу, а зокрема в Україні захворюваність на ВХ зросла. з 1990р до 40% ( Голубчиков В.М., 2000). Частота щорічних рецидивів ВХ, з приводу яких кожний другий пацієнт в Україні лікується стаціонарно, коливається від 30 до 82%. Частота ускладнень ВХ, що призводять до стійкої та тривалої непрацездатності, коливається від 25 до 42% (З.І.Галенко, 1990; І.І.Дегтярьова, 1997; І.І.Гриценко, 1998).
Останнім часом відмічається поширення „вікових меж” виразкової хвороби (Григорьев П.Я., Яковенко Э.П., 1996; Мазурін А.В. та спів., 1996; Пархоменко Л.К. та спів.), зріст захворюваності на ВХ у всіх вікових групах, яка у динамиці з 1990 року по 2000 рік на Україні збільшилася в 1,4 раза, а також, підвищення числа її часторецидивуючих та ускладнених форм. Однією з найбільш суттєвих причин такого зросту вважається хелікобактерна інфекція, перш за все, токсигенні ії штами (Hong S.J. et.al, 1998).
Але в Україні не існує фундаментальних робіт, щодо особливостей заселення, поширення, відповіді макроорганізму на персистенцію різних штамів хелікобактерій, а також, лікування таких хворих. Сьогодні часто використовуються стандартні підходи до діагностики та лікування ВХ, що обумовлює високу кількість рецидивів на рік.
Більшість сучасних антихелікобактерних схем характеризуються великими разовими та курсовими дозами, значною кількістю побічних ефектів (W.P. Boer et. Al., 1996, D.Y.Grachem et.al., 1996), недиференці-йованим підходом до лікування. З іншого боку, наявність різних штамів Helicobacter pylori (НР) обумовлює можливість їх різного впливу на орга-нізм та, звісно, і різні підходи до лікування. Це потребує додаткового вив-чення особливостей перебігу захворювання, проблеми ефективної діагнос-тики та спонукає до пошуку найбільш ефективних, раціональних, безпеч-них та короткотермінових схем лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ У ХВОРИХ З ТОКСИГЕННИМИ ТА БАНАЛЬНИМИ ШТАМАМИ HELICOBACTER PІLORI.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок