Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА МОДЕЛЬ ГЕНДЕРНОЇ ПОВЕДІНКИ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРА В УЯВЛЕННЯХ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА МОДЕЛЬ ГЕНДЕРНОЇ ПОВЕДІНКИ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРА В УЯВЛЕННЯХ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА МОДЕЛЬ ГЕНДЕРНОЇ ПОВЕДІНКИ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРА В УЯВЛЕННЯХ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,19 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СКНАР Оксана Миколаївна
УДК 159.922:316.613:316.46
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА МОДЕЛЬ ГЕНДЕРНОЇ ПОВЕДІНКИ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРА
В УЯВЛЕННЯХ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
19.00.05 – соціальна психологія, психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті соціальної та політичної психології АПН України, м.Київ.
Науковий керівник — | доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Татенко Віталій Олександрович,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: |
доктор психологічних наук, професор
Ложкін Георгій Володимирович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
завідувач кафедри психології і педагогіки
кандидат психологічних наук, доцент
Корнєв Микола Никифорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри соціальної психології
Провідна установа — |
Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України, лабораторія соціальної психології, м.Київ
Захист відбудеться “15” вересня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м.Київ, вул.Андріївська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м.Київ, вул.Андріївська, 15.
Автореферат розісланий “12” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук
старший науковий співробітник І.В.Жадан


ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Суттєві суспільно-політичні трансформації, що відбуваються в нашій країні, сприяють підвищенню уваги до проблеми політичного лідерства. Актуальність соціально-психологічних досліджень політичного лідерства зумовлена, з одного боку, недостатнім рівнем розробки даної проблеми, особливо в Україні, де перші кроки в цьому напрямку були здійснені лише на початку 90-х років, з другого боку – високими запитами практики на розробку даної наукової тематики. Питання про те, за якими критеріями здійснюється оцінка політичних лідерів, цікавлять як науковців (соціальних психологів, політологів, соціологів та інших дослідників цього феномена), так і представників прикладної сфери (політтехнологів, іміджмейкерів тощо).
У сучасному науковому знанні загальновизнаним є факт, що належність до певної статі є одним з найзначущих параметрів оцінки кожної людини. Водночас лідерство як соціально-психологічний феномен у вітчизняній науці вивчалося переважно без врахування статі, оскільки лідерська роль апріорно вважалася за маскулінну.
Гендерні дослідження, трактування понять маскулінності і фемінінності (Ш.Берн, Т.В.Говорун, Р.А.Джонсон, Е.Іглі, В.Ю.Каган, З.C.Карпенко, О.Кікінежді, І.С.Кльоцина, І.С.Кон, І.В.Лебединська, Г.В.Ложкін, Д.Маєрс, О.В.Мітіна, В.В.Москаленко, Л.Е.Орбан-Лембрик, В.Ф.Петренко, Т.М.Титаренко, З.Фрейд, К.Хорні, К.Г.Юнг, Basow), з одного боку, і вивчення проблем політичного лідерства (Г.А.Авцинова, О.О.Булавін, Д.І.Видрін, О.Л.Вознесенська, Л.Я.Гозман, Г.Г.Дилігенський, О.А.Донченко, І.В.Жадан, М.Н.Корнєв, Д.В.Ольшанський, А.Пахарєв, О.В.Петрунько, Г.Г.Почепцов, М.М.Слюсаревський, В.О.Татенко, Н.Г.Тригубова, П.Д.Фролов, О.Б.Шестопал та iн.) – з іншого, здійснювалися вченими різної спеціалізації і майже не перетиналися.
Таким чином, один з важливих критеріїв оцінки політичних лідерів – гендерний критерій – донедавна в наукових дослідженнях належним чином не враховувався. Результати ж такого дослідження мають як наукову цінність (оцінка та прогнозування гендерної поведінки політичних лідерів; аналіз уподобань виборців та прогнозування електоральних переваг з урахуванням гендерного фактора), так і суто прикладну (оцінка гендерного іміджу політичного лідера; оптимізація, корекція гендерного образу політика; розробка гендерного іміджу для цільової електоральної аудиторії) вагу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА МОДЕЛЬ ГЕНДЕРНОЇ ПОВЕДІНКИ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРА В УЯВЛЕННЯХ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок