Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-патогенетичне ОБҐРУНТУВАННЯ нейропротекторної терапії легкої черепно-мозкової травми

Клініко-патогенетичне ОБҐРУНТУВАННЯ нейропротекторної терапії легкої черепно-мозкової травми

Назва:
Клініко-патогенетичне ОБҐРУНТУВАННЯ нейропротекторної терапії легкої черепно-мозкової травми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім. П.Л. ШУПИКА
Жуковський Олександр Олегович
УДК: 617.51-001-092-085
Клініко-патогенетичне ОБҐРУНТУВАННЯ нейропротекторної терапії легкої черепно-мозкової травми
14.01.15 – нервові хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор Пашковський Валерій Мелетійович, Буковинська державна медична академія, м. Чернівці, завідувач кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Зозуля Іван Савович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри медицини невідкладних станів;
доктор медичних наук, професор Шкробот Світлана Іванівна, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського, завідувач кафедри нервових хвороб
Провідна установа: Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, відділ нейроінфекції та розсіяного склерозу (м. Харків)
Захист відбудеться 15.12.2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.01 у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м. Київ-112, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
Автореферат розісланий 12.11.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Усатенко О.Г.
 
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Черепно-мозкова травма (ЧМТ) відноситься до однієї з найбільш актуальних проблем неврології та нейрохірургії (Ю.І. Головченко, 1996; Є.Г. Педаченко, 2000; І.С. Зозуля, 2002). Частота ЧМТ в різних регіонах України становить від 1,6 до 4 на 1000 населення (М.Є. Поліщук та співавт., 2003). У загальній структурі травматизму ушкодження центральної нервової системи складають до 30-40%, а серед причин інвалідизації населення, що виникає внаслідок усіх травм, вони виходять на перше місце і становлять 25-30%. За збитками суспільству черепно-мозкові ушкодження займають перше місце, випереджаючи серцево-судинні та онкологічні захворювання (А.Н. Коновалов, 2001).
У світі відмічається тенденція до зростання загальної кількості хворих з ЧМТ (А.Я. Теленгатор, 2000). Основну частину (70-80%) церебрального травматизму складають легкі черепно-мозкові травми (ЛЧМТ) (О.Н. Воскресенская, 2003). Тривалий час ЛЧМТ залишалась в тіні драматичніше перебігаючої важкої травми. Однак, широка розповсюдженість не тільки самої ЛЧМТ, але й пов’язаних з нею посттравматичних розладів, перетворює легку нейротравму в самостійну медичну та соціально-економічну проблему, що потребує особливої уваги (Д.Р. Штульман, О.С. Левин, 1999; M.P.Alexander, 1995).
Особливістю ЛЧМТ можна вважати часте виникнення відносно стійких посттравматичних порушень (В.М. Шевага, 2003). У осіб, що перенесли ЧМТ, в посттравматичному періоді можуть виявлятися ознаки дисфункції неспецифічних систем, когнітивні розлади, безсудомні пароксизми, психопатоподібні стани; встановлено суттєве значення нейротравм у розвитку деменцій (Н.П. Волошина, 1997; О.В. Померанцева, 2003; В.И. Тайцлин, 2003).
Знання механізмів пошкодження головного мозку при легкій ЧМТ потребує розробки та впровадження нових діагностичних і лікувальних заходів. Одним з таких методів діагностики є викликані потенціали (ВП) мозку, дослідження яких дозволяє чітко виявити порушення аферентної провідності, а за допомогою когнітивних викликаних потенціалів можна об`єктивно оцінити ступінь порушення вищих мозкових функцій у хворих з легкою ЧМТ (В.В. Гнездицкий, 1997).
Зважаючи на важливу роль гіпоксії, активації пероксидного окиснення ліпідів та білків, пригнічення власних антиоксидантних систем, аутоімунних процесів у патогенезі ЛЧМТ, не викликає сумніву необхідність контролю за цими показниками, а також застосування в комплексному лікуванні хворих препаратів, які наділені цитопротекторним ефектом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Клініко-патогенетичне ОБҐРУНТУВАННЯ нейропротекторної терапії легкої черепно-мозкової травми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок