Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТИВНІСТЬ СОРТІВ ТА СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ СУНИЦІ В ПІВНІЧНО-СХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

АДАПТИВНІСТЬ СОРТІВ ТА СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ СУНИЦІ В ПІВНІЧНО-СХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
АДАПТИВНІСТЬ СОРТІВ ТА СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ СУНИЦІ В ПІВНІЧНО-СХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ САДІВНИЦТВА
ФІЛЬОВ ВЯЧЕСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 634.75:631.5:551.583:631.526.32:634.1 (037)
АДАПТИВНІСТЬ СОРТІВ ТА
СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ СУНИЦІ В
ПІВНІЧНО-СХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.07 - плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті садівництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
Кондратенко Петро Васильович,
директор ІС УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
Бублик Микола Олександрович
Інститут садівництва, Українська
академія аграрних наук
кандидат сільськогосподарських наук, доцент,
Гулько Валентина Іванівна,
Львівський державний аграрний університет,
Міністерство аграрної політики України
Провідна установа: Кримська південна філія (Кримський
агротехнічний університет,
Національного аграрного університету,
Кабінет Міністрів України
Захист дисертації відбудеться „_23_” __березня____________ 200_7_р. о „_10__” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.375.01 в Інституті садівництва Української академії аграрних наук за адресою: 03027, м. Київ, вул. Садова, 6.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту садівництва Української академії аграрних наук за адресою: 03027, м. Київ, вул. Садова, 6.
Автореферат розісланий „__20__” __лютого______ 200_7_р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мойсейченко Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Суниця – провідна ягідна культура. Її питома вага світового виробництва ягід в зоні помірного клімату складає 70%. Вона належить до небагатьох культурних рослин, здатних добре адаптуватись в різних ґрунтово-кліматичних умовах, з чим пов'язаний широкий ареал її розповсюдження, в т.ч. в Україні.
В розробку технології вирощування високих врожаїв суниці в Україні вагомий внесок зробили відомі вітчизняні вчені – академік Дука С.Х., провідні вчені Ковтун І.М., Копилов В.І., Копань В.П., Копань К.М., Лисанюк В.Г., Костюк В.К., Марковський В.С. і багато інших.
Однак при сучасному рівні виробництва у розрахунку на душу населення в нашій країні вирощується лише біля 1 кг ягід, що в чотири рази менше науково обґрунтованої норми споживання. Це пов’язано з відомими економічними чинниками останнього періоду та іншими факторами.
Недостатньо уваги наділялось якості садивного матеріалу, способів його вирощування та зберігання, не в повній мірі враховувалась різноманітність конкретних зональних ґрунтово-кліматичних умов регіонів, які впливають на сортимент, строки та схеми садіння, тривалість використання насаджень, вибір способів вирощування, ефективність сортів як одного з найважливіших факторів адаптації суниці і підвищення її продуктивності в конкретних умовах вирощування.
Отже, проблема суттєвого підвищення продуктивності насаджень суниці вимагає комплексного вирішення необхідності вдосконалення основних елементів діючих технологій та розробці нових, сучасних способів вирощування цієї культури в регіонах, зокрема в умовах північно-східного Лісостепу України.
Вивчення цих та інших питань стало основою наших досліджень, висвітлених у дисертаційній роботі.
Зв”язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дослідження виконувались в рамках НТП УААН „Плодове і декоративне садівництво” № держреєстрації 0104U004110 та планами НДР Сумської ДСС ІС УААН.
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень: виділення за комплексом цінних господарсько-біологічних ознак високопродуктивних сортів суниці, найбільш адаптованих до умов регіону для включення їх у широке виробниче випробування та удосконалення регіональних технологій вирощування ягід і садивного матеріалу за мінімальних матеріальних витрат при одночасному підвищенні продуктивності насаджень.
Для досягнення поставленої мети передбачалось: провести комплексну оцінку сортів; дати агробіологічне та економічне обгрунтування строків садіння суниці у регіоні; оптимізувати терміни продуктивного використання насаджень при забезпеченні швидкої окупності витрат на їх створення і догляд; визначити ефективні способи отримання позасезонної продукції в умовах
захищеного і відкритого грунту; дати економічну оцінку сортів і способів вирощування суниці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АДАПТИВНІСТЬ СОРТІВ ТА СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ СУНИЦІ В ПІВНІЧНО-СХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок