Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЇ РУХІВ У ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЇ РУХІВ У ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЇ РУХІВ У ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,20 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д. УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
ЛЕЩІЙ НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
УДК: 376.3:796.035:796.853.27
РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЇ РУХІВ У ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ
НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м.Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | - кандидат педагогічних наук, професор
Шеремет Борис Григорович,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет
імені К.Д. Ушинського (м. Одеса), завідувач
кафедри дефектології і фізичної реабілітації
Офіційні опоненти | - доктор педагогічних наук, старший науковий
співробітник
Засенко В’ячеслав Васильович,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
заступник директора
- кандидат педагогічних наук, доцент
Долинський Борис Тимофійович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського (м. Одеса),
доцент кафедри анатомії та фізіології
Провідна установа | - Запорізький державний університет, кафедра корекційної педагогіки і адаптивного фізичного виховання, Міністерство освіти і науки України,
м.Запоріжжя
Захист дисертації відбудеться “12” червня 2004 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м.Одеса) за адресою: 65009, м.Одеса, провулок Курортний, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65091, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “7” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
 
О.С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку суспільства досить гостро постала проблема дитячої інвалідності. Відтак, першочерговим завданням соціальної політики держави є забезпечення нормальних умов життєдіяльності та повноцінної адаптації таких дітей в соціумі, що і передбачено урядовою програмою “Діти України”. Провідною ідеєю досліджень останніх років є орієнтація на ефективне використання збережених аналізаторів і функцій з компенсаторно-корекційним навантаженням, цілеспрямований розвиток психічних процесів, що зумовлюють рівень опанування дітьми знань, умінь і навичок та відповідну освіченість і інтеграцію їх у суспільство (В.І. Бондар, В.В. Засенко, Б.В. Сермеєв, В.М. Синьов, Є.Ф. Соботович, В.В. Тарасун, М.К. Шеремет, Л.І. Фомічова, М.Д. Ярмаченко та ін.).
Нові підходи до вивчення порушень психофізичного розвитку, їх структури, глибини та потенційних можливостей дітей означеної категорії потребують ґрунтовного дослідження всіх компонентів спеціальної освіти (змісту, форм, методів), запровадження інноваційних технологій і нових комплексних програм щодо корекційної роботи з такими дітьми. Фізична реабілітація дітей з особливостями психофізичного розвитку є одним із досить важливих напрямів роботи спеціальних закладів, складником оздоровчої і виховної роботи, могутнім засобом зміцнення здоров’я та правильного фізичного розвитку дітей (Н.Г. Байкіна,  В.Г. Григоренко, Б.Т. Долинський, М.А. Козленко, Ю.О. Лянной, Б.Г. Шеремет, Б.В. Сермеєв та ін.).
В умовах науково-технічного прогресу зростає значення координації рухів, тобто прояву таких умінь людини, як-от: здатність швидко орієнтуватись у просторі; тонко диференціювати свої м’язові відчуття та регулювати міру напруження м’язів; швидко реагувати на сигнали зовнішнього середовища; здатність до збереження рівноваги (М.О. Бернштейн, Т.Ю. Круцевич, В.І. Лях, Л.П. Матвєєв, В.М. Платонов, В.О. Романенко та ін).
Ученими (Н.Г. Байкіна, М.С. Бесарабов, Р.М. Боскіс, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЇ РУХІВ У ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок