Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> дИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АНОДНО ПОЛЯРИЗОВАНИХ МЕТАЛ – ОКСИДНИХ СИСТЕМ

дИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АНОДНО ПОЛЯРИЗОВАНИХ МЕТАЛ – ОКСИДНИХ СИСТЕМ

Назва:
дИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АНОДНО ПОЛЯРИЗОВАНИХ МЕТАЛ – ОКСИДНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДВНЗ “УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
БОЛОТІН ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 541.135.4
дИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АНОДНО ПОЛЯРИЗОВАНИХ МЕТАЛ – ОКСИДНИХ СИСТЕМ
02.00.05 – електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної хімії та харчових технологій у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:доктор хімічних наук, професор
Варгалюк Віктор Федорович,
Дніпропетровський національний університет,
м. Дніпропетровськ, декан хімічного факультету
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Кублановський Валерій Семенович,
Інститут загальної та неорганічної хімії НАН України,
м. Київ, завідувач відділом електрохімії водних розчинів
доктор фізико-математичних наук, професор
Нечипорук Василь Васильович,
Чернівецький національний університет м. Чернівці, професор кафедри фізичної і аналітичної хімії та екології хімічних виробництв
Захист відбудеться "----29"___лютого___2008 р. о _11_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при ДВНЗ „Український державний хіміко-технологічний університет” МОН України за адресою:
49005, м. Дніпропетровськ, проспект Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ДВНЗ „Український державний хіміко-технологічний університет” МОН України за адресою:
49005, м. Дніпропетровськ, проспект Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий “28”___січня___2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради        І.Д. Пініеллє


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вивчення кінетики та механізму електродних реакцій, які протікають в області високих поляризацій, являється однією з важливих задач сучасної електрохімії. Актуальність цього напрямку визначається тим, що в цих умовах здійснюється низка розповсюджених технологічних процесів (електрохімічне полірування металів, електрохімічна розмірна обробка деталей, електросинтез неорганічних та органічних речовин та ін.), удосконалення яких неможливе без розвитку теоретичних уявлень про механізм електродних реакцій. Можливість ефективного управління електродним процесом виникає лише у тому випадку, коли встановлений конкретний характер і кінетичні параметри окремих актів перетворення, які складають сумарний процес.
Електродні процеси, які розглядаються, мають ряд особливостей, що відрізняє їх від процесів, що відбуваються близько стану термодинамічної рівноваги. Розчинення металів при високих анодних потенціалах завжди ускладнене різного роду паралельно і послідовно протікаючими реакціями, наприклад, реакціями утворення пасивуючих речовин (солей, оксидів і гідроксидів різного складу), їх хімічними та електрохімічними перетвореннями. До числа явищ, які відрізняють поведінку багатьох таких систем, відноситься динамічна нестійкість (нестабільність) їх стаціонарних станів, що призводить при певних умовах до коливального режиму – періодичного або хаотичного за своїм характером. Все це обмежує застосування класичних методів дослідження як для визначення кінетичних параметрів таких електродних реакцій, так і для пояснення періодичних явищ, які в них виникають і являються, згідно з сучасною точкою зору, найбільш характерною формою динамічної поведінки для різних складних систем, які удалені від стану термодинамічної рівноваги (хімічних, біологічних, екологічних та ін.)
У роботі на прикладі конкретних електрохімічних систем
(Ni,x H2SO4, Pt,x H2SO4) проведено вивчення умов виникнення динамічної нестійкості системи і засобів її стабілізації, зокрема – шляхом переходу у коливальний режим.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана згідно з планами науково-дослідних робіт ДНУ, завдань держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України „Дослідження термодинамічних і кінетичних аспектів електрохімічно сформованих поверхневих шарів на металах” (2002 – 2005рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: дИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АНОДНО ПОЛЯРИЗОВАНИХ МЕТАЛ – ОКСИДНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок