Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ / сторінка 10

Назва:
ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Це стало причиною появи новітніх концепцій масової культури, чинне місце серед яких може зайняти концепція “аксіологічного зсуву”. Аксіологічний зсув у динаміці масової культури - це процес заміщення чи переміщення цінностей: ідеальні цінності елітарної культури і ті, що були метою існування, поступилися місцем реальним цінностям повсякденного життя пересічних людей, які виступали засобами існування. В динаміці розуміння масової культури аксіологічний зсув пройшов шлях від її антиціннісного сприйняття крізь “дегуманізацію” та “десакралізацію” у бік більшої насиченості загальнолюдськими цінностями. Разом із цим відбувалася поступова, хоча і не завжди довершена, “естетизація” та “сакралізація” повсякденності.
Ціннісна динаміка масової культури є вираженням суперечливих явищ - еволюції та інволюції культури. З одного боку, спостерігався еволюційний розвиток, який призводить до позитивних зрушень у середині масової культури: вона звернулася до естетики повсякденності як головної життєвої цінності. Крім того, усе більше стала спостерігатися насиченість мас-культу цінностями етнонаціональними. З іншого боку, відбулася інволюційна зміна на гірше, коли сталася вульгаризація універсальних цінностей, що супроводжувалася їх тривіалізацією в масовому мистецтві. Змінюється традиційний погляд на прекрасне як єдність почуттєвого, морального та істинного. Натомість, на його місце виходить вражаюче. Підвищений інтерес до потворного, як до без-образного, виливається в його естетизацію, в результаті чого відбувається розмивання його відмітних антиестетичних ознак.
Динамічні процеси, які супроводжують розвиток масової культури, призводять до модифікації змісту основних естетичних категорій, а в деяких аспектах їх змістовне видозмінення проходить як інволюція або як конверсія. Навіть естетичні цінності класичного зразка, такі як ідеал та смак, внаслідок ціннісного мутагенезу та інверсійних процесів масової культури змінили свою семантику: поняття ідеалу - на поняття іміджу, а естетика смаку - на естетику “гарної форми”. Особливо яскравим проявом інволюційних змін є виникнення та розповсюдження кітчу.
Використання елементів гендерного аналізу дало змогу проаналізувати сучасну масову культуру не як усталену, суто негативну аксіосферу соціокультурного буття, а як мінливого носія еклектики постмодерних аксіологічних змістів в єдності їх універсальних та етнонаціональних вимірів. Зокрема, доведено, що етноментальність виступає ціннісним ядром національного варіанту масової культури. Але під впливом глобальної масової культури відбувається трансмутація верхнього шару “швидкої” етноментальності, як носія ціннісних орієнтацій в етноестетосфері.
Завдяки трансмутації модернізовані етнонаціональні цінності стають зрозумілими представникам інших етносів і народів. У такий спосіб відбувається коеволюційний процес виходу етнонаціональної художньої культури на загальносвітовий рівень, її “інкультурація” у ціннісно-смисловому універсумі людства. Без цієї трансмутації традиційній культурі загрожує ціннісне запізнювання і автаркія.
Розуміння коеволюційного розвитку української популярної культури та загальнолюдської естетосфери дає змогу з нових позицій аналізувати оригінальне й неповторне художнє світобачення, яке українська нація формувала в плині століть, і, водночас, синтезувати його з найсучаснішими технологіями мас-медіа. Динаміка коеволюційного руху надає можливість репрезентувати світові унікальну за стилістикою, конкурентноспроможну етнонаціональну популярну культуру.
Одним з перспективних напрямків подальшого дослідження є аналіз і прогнозування трансмутаційних змін в аксіо- та естетосфері сучасної української культури.
Основні положення дисертації викладено у таких публікаціях:
Доній Н. Трансформація масової культури в часи Постмодерну // Філософія етнокультури та морально-естетичні стратегії громадянського самовизначення: Зб. наук. ст. / За ред.проф. В.А.Личковаха.- Чернігів: ЦНТЕІ, 2006.- С.94-98.- 0,5 др.арк.
Доній Н. Трансформаційні процеси в естетосфері сучасної української популярної культури крізь призму сіверянської культурологічної регіоніки // Українознавство / Під ред.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок