Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ / сторінка 2

Назва:
ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
З іншого боку, в ринкових умовах гедоністичного споживання вони стають провідними рушійними силами трансформування масової культури. Крім того, саме в моді та рекламі найбільше виявляються динамічні зміни як універсального, так і національного естетично-ціннісного забарвлення сучасної поп-культури.
Отже, естетичне дослідження ціннісної динаміки масової культури у згаданих аспектах дає можливість розширити теоретичні уявлення про статусні й функціональні зміни масової культури в повсякденному житті інформаційного суспільства. Етнокультурний аспект дослідження стосується проблеми взаємовідносин та коеволюції універсального та національного в масовій культурі, що поступово трансмутує в поп-культуру з постмодерною сумішшю глобальних та регіонально-етнічних цінностей.
В дисертації проаналізовано різноплановий досвід теоретичного осмислення ціннісних аспектів масової культури в рецепціях вітчизняних і зарубіжних філософів, естетиків, культурологів, психологів та соціологів, з урахуванням, що в наукових колах вирішення проблем “масової культури” було як розбіжним, так і стереотипно-упередженим.
При аналізі концепцій виникнення та еволюціонування масової культури, як похідної масового суспільства, були використані першоджерела західних дослідників - Т.Адорно, Д.Белла, Д.Макдональда, М.Маклюена, Х.Ортеги-і-Гассета, П.Сорокіна, О.Тоффлера, Е.Шилза, З.Фройда, Ж.Фрідмана, К.Г.Юнга. Значний матеріал для аналізу концептуальної еволюції в розумінні масової культури надали праці вітчизняних вчених до 1991 року – В.Глазичева, О.Кукаркіна, Л.Лапокниш, О.Левицького, О.Мигунова, О.Нечай, В.Позднякова, В.Шестакова. Серед новітніх досліджень сучасних українських та російських авторів, що стосуються особливостей функціонування масової культури в глобальному та етнонаціональному соціокультурному просторі, особливу увагу було приділено роботам О.Гофмана, О.Гриценка, А.Данилюк, І.Дзюби, Н.Колосової, О.Левченко, Н.Міщенко, Л.Просандеєвої, В.Степаненко, А.Тараненко, І.Федорової, Р.Шульги.
Доцільність дослідження - у подальшій розробці ідеї подолання традиційного для Модерну погляду на масову культуру як маргіналізований феномен індустріального суспільства з лише негативним аксіологічним забарвленням. Пропонується розглянути її як атрибутивну складову естетосфери постмодерної культури, яку неможливо відокремити від повсякденного ціннісного існування пересічної людини. Цьому підпорядковується і дослідження особливо розвинутих економічними механізмами ринку таких видів масової культури, як мода й реклама.
Переосмислюючи місце і ціннісний статус сучасної масової культури, було використано низку праць із постнекласичної естетики, філософії та культурології Постмодерну: Ж.Бодрійяра, Ж.Дерріди, П.Козловскі, Ж.Ліотара; В.Бичкова, Т.Гуменюк, Т.Гундорової, Л.Лавриновича, В.Личковаха, Н.Маньковської, Б.Маркова, Г.Мєднікової, В.Мовчан, М.Можейко, Т.Орлової, О.Петрової, Р.Сапенько, Д.Скальскої, що розглядають особливості функціонування “посткультурної естетичної свідомості”.
При аналізі розуміння природи та сучасної трансформації масової культури як феномена з жіночою конотацією, увагу було спрямовано на праці дослідників фемінізму та гендерних аспектів функціонування культури: Дж.Апдайка, Н.Вульф, І.Жеребкіної, Н.Хамітова, О.Ципорухи, Н.Юліної.
Окремо слід відзначити теоретичне значення праць естетико-культурологічного та соціально-економічного змісту, що аналізують найбільш розвинуті прикладні галузі масової культури – індустрію моди та реклами. Це роботи М.Аржанова, В.Крючкової, Т.Кузнєцової, Ю.Легенького, О.Оленіної.
Для усвідомлення особливостей коеволюції універсального та етнонаціонального в естетосфері масової культури були опрацьовані першоджерела та література з питань етноментальності та етнокультури: 1) класиків української етнокультурології В.Дорошенка, М.Костомарова, О.Кульчицького, І.Нечуя-Левицького, М.Шлемкевича, Д.Чижевського, П.Юркевича; 2) сучасних дослідників: О.Білого, А.Бичко, П.Гнатенка, В.Горського, І.Грабовської, П.Кононенка, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок