Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ / сторінка 3

Назва:
ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Кримського, Д.Кучерюка, І.Місерви, І.Огородника, М.Поповича, М.Русина, В.Сидоренко, І.Старовойта, М.Юрія. Для обґрунтування концепції динаміки змін, що відбуваються в сучасній масовій культурі, доречним стало звернення до сформульованої І.Франком ідеї поступу, як соціокультурного руху, що завжди в історії людської цивілізації йде хвилеподібно.
Отже, актуальні проблеми ціннісної динаміки масової культури, в тому числі в Україні, були комплексно переломлені крізь сучасні естетичні, аксіологічні, культурологічні, етнопсихологічні дослідження, які надали темі міждисциплінарного характеру, що відповідає характеру сучасного естетичного дискурсу.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація підготовлена у контексті наукової програми “Некласична філософія моралі, мистецтва і культури”, що розробляється на кафедрі філософії та культурології Чернігівського державного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка і має міжвузівський статус.
Об`єкт дослідження - масова культура на зрізі цивілізаційних і культурних змін під час переходу від Модерну до Постмодерну.
Предмет дослідження - естетичний та етнокультурний аспекти динамічних змін ціннісного світу масової культури в еволюції, інволюції, коеволюції і трансмутації її аксіологічних змістів.
Мета дослідження - визначити динаміку аксіологічних зсувів в естетосфері масової культури, окремо розглянувши коеволюцію універсального та етнонаціонального в українській популярній культурі доби Постмодерну. Поставлена мета дослідження визначила основні завдання роботи:
на основі аналізу найбільш впливових в естетиці ХХ століття концепцій масової культури розкрити культурно-історичні передумови виникнення та ціннісні механізми функціонування і трансформації естетосфери масової культури;
дослідити зміни ціннісних орієнтацій у повсякденному та теоретичному сприйнятті масової культури як рух її аксіологічних змістів;
репрезентувати ціннісно-смисловий універсум сучасної масової і поп-культури на прикладі реклами та моди, як важливих естетичних елементів функціонування й стимулювання ринкової економіки та шоу-бізнесу;
розглянути естетичні особливості популярної культури в сучасній Україні;
показати ціннісну динаміку сучасної популярної культури як коеволюцію універсального та етнонаціонального в її ціннісно-смисловому універсумі;
розкрити трансмутацію цінностей у сучасній українській поп-культурі на рівні її етноестетосфери.
Теоретико-методологічні засади дослідження пов’язані з традицією розуміння естетики як теорії чуттєвої культури, яку розвивають у сучасній українській естетичній науці І.Бондаревська, О.Воєводін, І.Живоглядова, А.Канарський, О.Лановенко, Л.Левчук, В.Малахов, О.Оніщенко, В.Панченко, О.Шевченко, “київська школа” естетики загалом. Естетичні виміри масової культури досліджуються на основі еволюційного підходу та ідеї поступу, які розкривають природу змін її ціннісного навантаження. На формування концептуальної позиції вплинули і сучасні тенденції багаторівневого підходу, зокрема, сформульована Ж.Дельозом і Ф.Гваттарі концепція різоми як дослідницької моделі, що протиставляється центрованим системам та пом’якшує аксіологічний дуалізм.
Теоретична основа дослідження ціннісного еволюціонування масової культури репрезентована також у працях, які стосуються аксіологічних проблем цінностей та ціннісних орієнтацій в цілому, в художній культурі зокрема. Перш за все, це праці В.Василенка, Г.Вижлецова, О.Здравомислова, М.Кагана, О.Кривцуна, М.Підлісного, В.Прозерського, Л.Столовича, В.Тугаринова, Н.Чавчавадзе. При аналізі жіночих конотацій ціннісної динаміки масової культури був також використаний гендерний підхід.
Вирішення дисертаційних завдань спирається на емпірико-історичний та теоретико-логічний методи наукової роботи. Перший використовується при аналізі виникнення, функціонування і трансформації естетичного феномена масової культури, в дослідженні ціннісного змісту економіко-практичних видів масової культури – моди та реклами. Другий метод - для вивчення динаміки ціннісно-смислового універсуму масової культури, для визначення процесу коеволюційного розвитку і трансмутації сучасної поп-культури як носія універсальних та етнонаціональних ціннісних орієнтацій в естетосфері суспільства доби Постмодерну, зокрема в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок