Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

Загрузка...

ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ / сторінка 8

Назва:
ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Ціннісний світ реклами знаходиться в ряду таких явищ, які є швидкоплинними за часом, і які оцінюються лише за нульовим рівнем ідентифікації, тобто, за шкалою “подобається – не подобається”. Образно-емоційна виразність і семантична насиченість рекламного проекту психологічно і естетично впливають на свідомість людини, змушуючи її прийняти рекламну ідею та образ як сугестивне керівництво до дії, як ціннісний орієнтир і стимул естетизації повсякденності.
Відтак, основними естетичними носіями ціннісних змістів сучасної поп-культури в останні десятиріччя стали мода, що представляє для людини позасвідомий ціннісний дискурс, та реклама, як основний комунікативно-естетичний чинник формування ціннісних орієнтацій у споживачів-реципієнтів.
Розділ третій - “Коеволюція універсального та етнонаціонального в масовій культурі” - присвячений аналізові гендерних та етнонаціональних особливостей ціннісного функціонування і модифікацій масової культури.
У підрозділі 3.1 - “Фемінізація масової культури як вияв її ціннісного “універсалізму” - з позицій аналізу “кризи маскулінності” в культурі постсучасності досліджується процес фемінізації ціннісного світу популярної культури. Бурхливе зростання гендерних досліджень надало можливість по-новому обґрунтувати еволюцію масової культури з точки зору інтерпретації гендеру як культурної метафори.
Традиційне ототожнення чоловіка з природою, а жінки з культурою спричинило побудову біполярних опозицій цінність/антицінність, добре/погане, маса/еліта. При цьому жіночість зводилась до соціокультурної категорії з маргінальною ознакою, а масову культуру стали пов`язувати з жіночою моделлю поведінки та притаманною останній симуляцією, що використовує пасивність та безвілля як засіб привласнення та захоплення. Але з трансформацією суспільно-культурного устрою Модерну в Постмодерн саме маргінальність поступово перетворилася на безпрецедентне джерело творчої наснаги (В.Степаненко). Розпочався процес феміністичного переосмислення жіночої ролі в суспільстві, а разом з цим – і статусу масової культури в умовах універсалізації жіночого начала.
Масова культура доби Постмодерну приймає гендерні стереотипи сучасного світосприйняття, і з точки зору ціннісної еволюції цей процес відзначається фемінізацією її ціннісно-смислового універсуму. В своїй гендерній суті масова культура – це феномен матріархально-феміністичного культурного поступу, який прийшов на зміну елітарно-патріархальному типу культури. Від неї не можна вимагати продукування артефактів, які б несли в собі високі художні цінності в світлі гендерної патріархальної культури і перевершили б собою класичні витвори. Фемінізм набуває універсального характеру перш за все в естетиці повсякденності, зокрема, моди і реклами. Але від неї не можна чекати такого аксіологічного забарвлення та ієрархічної будови цінностей, яка була притаманна класичній елітарній культурі, адже побудова ціннісної ієрархії для фемінізму часто є зайвим.
У підрозділі 3.2 - “Етноментальність як традиційне ядро в динаміці масової культури” - розглядаються особливості функціонування етноментальності в динамічних умовах зміни ціннісно-смислового універсуму та естетосфери масової культури, зокрема в умовах українського соціокультурного буття.
Масова культура як тип повсякденного соціокультурного буття діалектично містить у собі регіонально-етнічні, чи-то національні (традиційні) елементи, і елемент транснаціональний, “універсальний”, що є спільним ціннісним надбанням різних народів. Відтак, сучасна масова культура є носієм не тільки глобальних, але й національних ціннісних змістів, зосереджених в етноментальності та національній естетичній культурі, пов`язаних між собою.
Архетипи й універсалії етнічної ментальності відтворюються спочатку у національному характері, після цього - в масовій свідомості, в її ціннісних формах, доходячи, нарешті, до інституціонального рівня духовного виробництва у перетвореному вигляді. Такі риси української ментальності, як софійність, антеїзм, емоційно-почуттєвий характер, кордоцентризм, ірраціональність активно відтворюються в етнонаціональних характеристиках вітчизняної популярної культури.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок