Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ / сторінка 9

Назва:
ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
І, незважаючи на чисельні трансформації, традиційний ціннісно-смисловий універсум етноментальності все ж таки не зникає, а продовжує забезпечувати етнічну специфіку прояву інституйованих елементів аксіо- та естетосфери. В дисертації зазначено, що етноментальність виступає традиційним ядром кожної етнонаціональної культури, завдяки чому вона має потенціал самозбереження, саморозвитку та самоорганізації навіть в несприятливих умовах. Етноментальність, з одного боку, забезпечує етнокультурну ідентичність, самобутню національну локальну екзистенцію, а з іншого, – можливість комунікації з іншими етнокультурами, здатність асимілювати й продукувати загальнолюдське, яке сьогодні стає глобальним. Завдяки культурному діалогу відбувається оновлення її “верхнього” ціннісного шару. Разом з тим, етнічна ментальність, як незмінне ціннісне ядро, дозволяє національній спільноті в певній мірі протистояти натиску з боку інших, чужих для неї носіїв культури і є захистом від сліпого копіювання найгірших іноземних зразків масової культури.
Підрозділ 3.3 - “Трансмутація цінностей в етнонаціональному просторі сучасної української поп-культури” - розкриває зміни в ціннісному світі естетосфери, що є результатом коеволюційного, паралельного існування і розвитку етнонаціональної та глобальної масової культури.
Постмодернізм, переосмислюючи культурну ситуацію доби Модерну, запропонував багатовимірну форму ціннісного буття національної культури, яка, зберігаючи ідентичність, намагається самобутньо вписатися у світову культуру за умов діалогічних комунікацій несхожих аксіосфер. Діалог між етнокультурою та універсальною масовою культурою відбувається еволюційно-циклічно. Сучасна циклічність в ціннісній еволюції культури має декілька естетичних рівнів. Перший рівень - коли образно-емоційно відтворюється ціннісне ядро власних етнічних ресурсів фольклору, мистецтва, естетосфери національної культури в цілому.
На другому рівні йде естетичне освоєння ціннісних здобутків інших культур у діалозі з ними. Якраз на цьому рівні і може відбуватися трансмутація національних ціннісних орієнтацій як еволюційна зміна деяких елементів національного ціннісно-смислового універсуму. В естетичному процесі окремі універсальні іміджі за посередництвом масової культури вкорінюються в національному ґрунті, а певні традиційні ідеали під впливом ціннісного мутагенезу втрачають етнокультурну визначеність. За допомогою сучасних мас-медіа популярна культура впливає, насамперед, на верхній, тонкий шар так званого “швидкого” менталітету, тобто повсякденні ціннісні орієнтації. При цьому, як правило, не зачіпається традиційне ціннісне ядро - етноментальність, куди безпосередньо входить естетична свідомість народу, що формувалася протягом тисячоліть.
Третій естетичний рівень культурно-циклічної еволюції – це взаємна кореляція ціннісних світів і повернення до своїх етнічних коренів, але вже із засвоєними здобутками інших культур. Зокрема, наступає стан коеволюційного розвитку та співіснування етнонаціональної та глобальної популярної культури. У такій спосіб відбувається процес виходу етнонаціональної культури на загальносвітовий рівень, її еволюція в ціннісно-смисловому універсумі сучасного людства.
У висновках підбито загальний підсумок проведеного аналізу, окреслено перспективи подальшого дослідження сучасної масової культури.
Ціннісна динаміка масової культури досліджена в дисертації у двох голов-них напрямках: по-перше, історично, через еволюцію, інволюцію та коеволюцію її артефактів, по-друге, структурно-функціонально – через аксіологічний зсув в її структурі, естетичних змістах і формах її ціннісно-смислового універсуму.
Відмова від суто класових позицій аналізу “масової культури” та поширення процесу індивідуалізації й естетизації життя стимулювало пошук нового розуміння цього феномену, скомпрометованого лише негативним ціннісним змістом. Цей пошук співпав з метаморфозою “масової культури”, як ідеалу “культури споживання”, у популярну культуру, як естетичну реальність повсякденного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок