Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ДОНІЙ Наталія Євгенівна
УДК 18.008:7.038.6
ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ
спеціальність: 09.00.08 - естетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка на кафедрі філософії та культурології
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Личковах Володимир Анатолійович,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри філософії та
культурології, професор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
Шульга Раїса Петрівна,
Інститут соціології НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу соціології культури
та масових комунікацій;
кандидат філософських наук, професор
Федорова Ірина Ігорівна,
Національний технічний університет
України „КПІ”, професор кафедри
філософії факультету соціології.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 15 лютого 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська 58.
Автореферат розісланий ” 12 ” січня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Живоглядова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження полягає у переосмисленні постмодерної ситуації ціннісної трансформації та функціонування масової культури в контексті сучасного естетичного дискурсу в умовах європеїзації України. Естетичні сенси масової культури забезпечуються тим, що вона була створена і розвивається з метою переживання гедоністичних цінностей життя й мистецтва. Але з поступовою еволюцією суспільства доби Модерну до суспільства доби Постмодерну естетосфера масової культури теж еволюціонувала - від атрибутів “масової” до “популярної”. Відповідно еволюціонували і погляди естетиків та культурологів, які вивчали цей шар культури, - від скептичного ставлення до його естетичної цінності до розуміння поп-культури як естетичної форми постмодерного способу повсякденного життя в глобалізованому культурному просторі.
На теренах колишнього СРСР феномен масової культури знаходився серед тих проблем, що мали заздалегідь визначену традицію дослідження і вважалися достатньо добре вивченими. Як правило, “маскульт” розглядався методологічно-однобічно, з позицій аксіологічного протиставлення цінність/антицінність, буржуазна/соціалістична культура. Така теоретична позиція призвела лише до поверхово оціночного розгляду опозиції добре/погане в їх ціннісних альтернативах, але не більше. Тому сьогодні, коли популярна культура стає більш насиченою визнаними загальнолюдськими та етнонаціональними цінностями, феномен “масової культури” потребує більш адекватного філософсько-естетичного осмислення з теоретичних позицій еволюціонування аксіологічних уявлень про його природу, функціонування та динаміку розвитку. В умовах формування національно-специфічної поп-культури в Україні актуальною стає саме єдність естетичного та етнокультурного аналізу, коли естетосфера сучасного національного буття розглядається в контексті етноментальності та культурної традиції. Сама ж естетосфера складається з духовно-чуттєвих, емоційно-виразних аспектів способу життя, культури і мистецтва нації або епохи.
У науково-прикладному аспекті украй необхідним є звернення до таких перманентних складових естетосфери, як мода й реклама в їх ціннісній динаміці. Адже на сьогодні постіндустріальне суспільство поступово перетворюється в суспільство масового і контрольованого споживання, в результаті чого на перший план виходить економічна і соціокультурна система стимулювання споживчого попиту, до якої відносяться й естетичні феномени, зокрема, мода і реклама.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЦІННІСНА ДИНАМІКА МАСОВОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок