Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ

СТРАТЕГІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ

Назва:
СТРАТЕГІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛIДНИЙ ЕКОНОМIЧНИЙ IНСТИТУТ
МIНIСТЕРСТВА ЕКОНОМIКИ УКРАЇНИ
БОРТНИК Олександр Миколайович
УДК: 339.564
 
СТРАТЕГІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ
ЕКСПОРТУ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ
Спеціальність: 08.02.03 - організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук

 
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті (НДЕІ) Міністерства економіки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор,
Беседін Василь Федорович
НДЕІ Мінекономіки України, заступник директора, завідуючий відділенням економічної стратегії, макроекономічного прогнозування та фінансової політики
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор,
Дудченко Микола Андрійович
Державний університет інформаційних і комунікаційних технологій,
професор кафедри менеджменту (м. Київ);
-
кандидат економічних наук,
Мельник Василь Іванович
НДЕІ Міністерства економіки України, завідувач відділу проблем розвитку ПЕК та енергозбереження
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра економіки та менеджменту
(м. Харків).
 
Захист відбудеться 23 березня 2006 року о 16 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук НДЕІ Міністерства економіки України за адресою: 01103, Київ - 103, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДЕI Міністерства економіки України за адресою: 01103, Київ - 103, бульвар Дружби народів, 28, перший поверх.
Автореферат розісланий 21 лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор економічних наук О.Ю. Рудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вихід України на шлях стабільного економічного зростання в значній мірі гальмується невідповідністю структури та обсягів експорту потребам і можливостям держави. Слід відмітити, що, по-перше, характерною особливістю зовнішньоекономічних зв’язків України в сфері експорту є його сировинна спрямованість. При цьому проблема України не стільки в самому експорті сировини, скільки в тому, що вона мало експортує промислових товарів і не адаптувалась до вимог і стандартів, що діють у світовій торгівлі.
По-друге, вітчизняні експортери працюють у надзвичайно складних умовах (високий pівень податків, складна законодавча база, пpактична відсутність системи стpахування і кpедитування тощо). А це стримує зростання експорту, викликає скорочення надходжень валюти, посилює тягу до використання бартерних операцій, а також сприяє приховуванню валюти.
Сучасний стан економіки України пов’язаний, головним чином, з неадекватністю її структури сучасним умовам відтворення, потребам науково-технічного прогресу, місцю України в міжнародному розподілі праці. При цьому характерною особливістю зовнішньоекономічних зв’язків України є необхідність імпорту у великих обсягах паливно-енергетичних ресурсів. Досить обмеженою є і наукова база зовнішньоекономічної діяльності. Відсутні наукові обгрунтування важливіших напрямів стратегії розвитку експорту, його спрямованості й ефективності.
І ще однією важливішою проблемою є питання експорту паливно-енергетичних ресурсів в умовах гострого дефіциту власного їх видобутку чи виробництва. В Україні панує думка, що при такій складній ситуації в енергетичному секторі не слід навіть і ставити питання про нарощування експорту паливно-енергетичних ресурсів. Але, враховуючи високу ефективність експорту, наявність значних потужностей для переробки нафто-газової сировини, сприятливе географічне положення України і її регіонів відносно постачальників паливно-енергетичних ресурсів на сході і споживачив на заході країни, а також наявність корисних копалень у різних регіонах країни, можна стверджувати, що питання про можливість нарощування експорту паливно-енергетичних ресурсів потребує негайного дослідження і наукового обгрунтування умов і чинників здійнення цього стратегічного напряму у розвитку енергетичного сектору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРАТЕГІЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок