Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ СПАДКОВИХ ФАКТОРІВ В ФОРМУВАННІ ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ ТА ОПСОМЕНОРЕЇ

РОЛЬ СПАДКОВИХ ФАКТОРІВ В ФОРМУВАННІ ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ ТА ОПСОМЕНОРЕЇ

Назва:
РОЛЬ СПАДКОВИХ ФАКТОРІВ В ФОРМУВАННІ ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ ТА ОПСОМЕНОРЕЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,63 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ім. О.М. МАРЗЕЄВА
АМН УКРАЇНИ
НАЧЬОТОВА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 612.661-037-053.6:575.19
РОЛЬ СПАДКОВИХ ФАКТОРІВ В ФОРМУВАННІ
ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ
ТА ОПСОМЕНОРЕЇ
03.00.15.- генетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті охорони здоров’я дітей та підлітків
АМН України (м. Харків)
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
Кривич Ірина Пантеліївна,
Інститут гігієни та медичної екології
ім. О.М. Марзеєва АМН України (м. Київ),
провідний науковий співробітник
лабораторії генетичного моніторингу
Офіційні опоненти доктор медичних наук, профессор
Гойда Ніна Григорівна,
Київська медична академія
післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка,
проректор з наукової роботи
кандидат медичних наук
Гельнер-Невзгода Надія Володимирівна,
Львівський Інститут спадкової патології,
завідувач міжобласним
медико-генетичним центром
Провідна установа – Івано-Франківська державна медична академія,
кафедра медичної біології та генетики, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “_26__” _грудня_2003 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.02 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМНУ за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМНУ за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розісланий “__25_” _листопада_ 2003 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради Е.М. Омельченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На сучасному етапі розвитку проблема збереження репродуктивного здоров’я жінки не може бути успішно вирішеною без глибокого вивчення його генетичних аспектів (Богатирьова Р.В., 1999; Seminara S.B. et al, 2002). Результати численних досліджень однозначно свідчать про детермінуючу роль генетичних чинників у генезі первинної та вторинної аменореї, гіпогонадизму, гіперандрогенії, неплідності, онкогінекології (Franks S. et al, 2000; Huber J.C. et al, 2002). В зв'язку з цим все більшої актуальності набуває проведення медико-генетичного консультування в сім’ях хворих з даною патологією і визначення контингентів груп ризику щодо її розвитку.
Однак, якщо прогнозування розвитку гіперандрогенії і синдрому полікістозних яєчників на основі генетичних засобів дослідження в теперішній час вже широко використовується (Кривич І.П., 1991; Гаспаров О.С. та співавт., 1995), то питанням, присвяченим вивченню ролі спадкових чинників у формуванні порушень статевого розвитку і менструальної функції, не пов'язаних з хромосомною патологією, приділяється значно менше уваги.
Разом з тим, розповсюдженість затримки статевого розвитку центрального генезу (ЗСР) у дівчат-підлітків за останнє десятиріччя зросла з 7,2% до 9,5%, а в деяких регіонах України до 13,2% (Левенець С.О., 1993; Левенець С.О. та співавт., 1998; Зелінський О.А. та співавт., 2001). Висока частота розвитку неплідності, акушерських і перинатальних втрат у таких хворих за відсутності корекції в перші рік-два з моменту маніфестації захворювання визначають особливу актуальність виділення чітких критеріїв для визначення групи ризику щодо виникнення ЗСР з метою початку терапії в більш ранні терміни. Перспективність застосування генетичних засобів при цій патології підтверджується тим, що спадкова обтяженість у дівчат-підлітків із ЗСР до даного захворювання відзначається в 64,9% випадків (Левенець С.О., 1993).
Однак медико-генетичне консультування за нашого часу є усклад-неним через нез’ясований тип успадкування і відсутність розрахунку рекурентного ризику патології, що диктує необхідність розробок в цьому напрямку. Проведення ж дерматогліфічного методу аналізу може сприяти максимальній індивідуалізації проведеного консультування.
Слід відзначити, що до цього часу були лише поодинокі спроби вивчення морфологічних ознак руки при затримці статевого розвитку центрального генезу у дівчат (Телушкіна Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ СПАДКОВИХ ФАКТОРІВ В ФОРМУВАННІ ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ ТА ОПСОМЕНОРЕЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок