Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> А П А Р А Т У П Р А В Л І Н Н Я З А П О Р І З Ь К О Ї С І Ч І ( СЕРЕДИНА XVІ СТ. – 1775 Р. )

А П А Р А Т У П Р А В Л І Н Н Я З А П О Р І З Ь К О Ї С І Ч І ( СЕРЕДИНА XVІ СТ. – 1775 Р. )

Назва:
А П А Р А Т У П Р А В Л І Н Н Я З А П О Р І З Ь К О Ї С І Ч І ( СЕРЕДИНА XVІ СТ. – 1775 Р. )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський Національний університет
імені ІВАНА ФРАНКА
Паньонко Ігор Михайлович
УДК 340.12(477)
А П А Р А Т У П Р А В Л І Н Н Я
З А П О Р І З Ь К О Ї С І Ч І
( СЕРЕДИНА XVІ СТ. – 1775 Р. )
Спеціальність : 12.00.01. теорія та історія держави і права ;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та теорії держави і права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – член-кореспондент Академії правових наук
України, доктор юридичних наук Кульчицький Володимир Семенович, професор кафедри історії та теорії держави і права Львівського національного універси-тету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти – доктор юридичних наук, професор Ярмиш
Олександр Назарович, перший проректор з наукової роботи університету внутрішніх справ МВС України.
кандидат юридичних наук Грозовський Ігор Миколайович, проректор з навчальної роботи Запорізького інституту державного та муніципального управління.
Провідна організація – Київський національний університет
ім.Тараса Шевченка,
кафедра теорії та історії держави і права.
Захист відбудеться “21” вересня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03. у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою 79000, м.Львів, вул. Січових стрільців, 14 ( зал засідань юридичного факультету, ауд. 409 ).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка ( 79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5 ).
Автореферат розіслано “20” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.Коссак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення актуальних проблем розбудови сучасної Української держави не в останню чергу залежить від вивчення і засвоєння історичного досвіду, знання тих державотворчих процесів, які відбувалися в Україні протягом століть. Чимало вагомих, і не завжди однозначно оцінених, історичних державно-правових явищ передувало сучасному державотворенню.
У нових політичних умовах серед багатьох історичних явищ повинно знайти своє переосмислення та визнання і запорізьке козацтво, внесок якого, зокрема у становлення української державності, сьогодні по-новому розглядається й оцінюється не тільки вітчизняною наукою, а й за рубежем.
Мабуть, жодне явище в історії українського народу не здобуло такої широкої відомості, як козацтво, його фортеця – Запорізька Січ. Свідченням цього є хоча б той факт, що не тільки слово козаки, а й їхні військові подвиги, прагнення до свободи, військове мистецтво широко відомі не тільки в Україні, а й згадуються далеко за її межами. Слід зазначити, що саме українське козацтво доволі часто перебувало у полі зору європейських дипломатів, керівників багатьох держав. Ще на початку XVIII ст. у суспільній думці поширеними були переконання, що на долю європейських держав у майбутньому впливатиме їх союз з козаками України. Варто наголосити на такому факті: ні одне іноземне джерело жодного разу не вказує на завойовницький характер козаків, на їх прагнення нести неволю іншим народам.
Від часів падіння козацької республіки (1775 р.) минуло вже понад два століття, а питання державності, яке багато значило для січовиків і залишалось болючим впродовж усієї історії, тільки тепер одержало свою історичну відповідь і втілення у життя. Недаремно відомий німецький учений XIX ст. Ф.Боденштедт, який Січ називав військовою республікою і відзначав доблесть козаків, писав : Століття проминули як одна хвилина, а в результаті залишився народ, який, щоправда, вже не є таким, як був, та все ж таки зберіг свої риси і свою національність 11 Bodenstedt Fr. Die poetische Ukraine. – Stuttgart u. Tubingen, 1845.– S. 16. .
Наперекір тим проблемам, яких Україні довелось зазнати протягом своєї трагічної історії, українці змогли зберегти національну самобутність, а, отже, і козацькі традиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: А П А Р А Т У П Р А В Л І Н Н Я З А П О Р І З Ь К О Ї С І Ч І ( СЕРЕДИНА XVІ СТ. – 1775 Р. )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок