Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне регулювання банківської системи в умовах трансформації економіки

Державне регулювання банківської системи в умовах трансформації економіки

Назва:
Державне регулювання банківської системи в умовах трансформації економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Колодій Олена Анатоліївна
УДК 336.71:338.242:330.3
Державне регулювання банківської системи
в умовах трансформації економіки
Спеціальність: 08.00.08 – Гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Копилюк Оксана Іванівна,
Львівська комерційна академія Укоопспілки,
доцент кафедри банківської справи;
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович,
Львівська комерційна академія Укоопспілки,
завідувач кафедри економічної теорії, м.Львів;
кандидат економічних наук, доцент
Черничко Тетяна Володимирівна,
Мукачівський технологічний інститут,
доцент кафедри менеджменту.
Захист відбудеться 27 березня 2008 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .154.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 26 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Сторонянська І.З.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Розвиток державного регулювання банківської системи є одним із важливих питань, які зараз доводиться вирішувати Україні. Сучасний розвиток фінансової системи характеризується наявністю механізмів та інструментів регулювання з боку держави. За умови їх вмілого використання, законодавчі та виконавчі структури державної влади успішно здійснюють економічні перетворення в напрямі прискорення економічної стабілізації, переведення економіки у фазу зростаючої циклічності. Кожна держава розробляє свою систему регулювання, яка відповідає стану фінансової системи та економіки загалом. Вона формується під впливом історичного розвитку, стану демократичних інститутів у суспільстві та національних традицій. В нашій державі регуляційні функціїї зосередженні у Національному банку України (НБУ). Діяльність НБУ має вирішальний вплив на стабільність грошової одиниці, надійність банківських установ, дієвість платіжно-розрахункового механізму, що загалом визначає ефективність функціонування всієї економіки держави. Результати системного аналізу свідчать, що наша держава недостатньо використовує регулюючі механізми та важелі, які мають місце у розвинутих країнах світу. Окрім цього, в Україні відсутня довгострокова програма розвитку банківської системи, що звужує перспективи її розвитку.
Існуючі трансформаційні перетворення в нашій державі ускладнюють процес забезпечення ефективного та стабільного функціонування банківської системи і потребують відповідних механізмів регулювання. Першочерговим завданням є забезпечення конкурентоспроможності банківських установ як основних провідників монетарної політики, інститутів акумулювання та перерозподілу вільних фінансових ресурсів. Тобто, сучасна система регулювання повинна забезпечувати стійку рівновагу, надійність та ліквідність банків, що відповідає цілям грошово-кредитної політики та здійснює стимулюючий вплив на економічне зростання держави.
Проблемі державного регулювання банківської системи присвячено багато ґрунтовних фахових видань, орієнтованих на застосування монетарних інструментів. Теоретичну основу дослідження склали праці К. Вікселя, К. Ерроу, Дж. Кейнса, М. Туган-Барановського, А. Маршала, Дж. Міля, Ф. Мишкіна, І. Фішера, М. Фрідмена. Дослідження питань регулювання банківської системи знайшло відображення у працях А. Бриштельова, Д. Гвішиані, С. Дробишевського, Г. Журавльової, Є. Жукова, Л. Красавіної, О. Лаврушина, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Державне регулювання банківської системи в умовах трансформації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок