Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКІ СОНАТИ ДЛЯ СКРИПКИ ТА ФОРТЕПІАНО 70-90-х років ХХ ст. (ВИКОНАВСЬКІ ПРОБЛЕМИ ОСМИСЛЕННЯ ФАКТУРНО-ЖАНРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕМАТИЗМУ)

УКРАЇНСЬКІ СОНАТИ ДЛЯ СКРИПКИ ТА ФОРТЕПІАНО 70-90-х років ХХ ст. (ВИКОНАВСЬКІ ПРОБЛЕМИ ОСМИСЛЕННЯ ФАКТУРНО-ЖАНРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕМАТИЗМУ)

Назва:
УКРАЇНСЬКІ СОНАТИ ДЛЯ СКРИПКИ ТА ФОРТЕПІАНО 70-90-х років ХХ ст. (ВИКОНАВСЬКІ ПРОБЛЕМИ ОСМИСЛЕННЯ ФАКТУРНО-ЖАНРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕМАТИЗМУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА,
ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ ІМ.М.Т.РИЛЬСЬКОГО
Омельченко Тетяна Андріївна
УДК 78.082.2(477)+787.1+786.2
УКРАЇНСЬКІ СОНАТИ ДЛЯ СКРИПКИ ТА ФОРТЕПІАНО
70-90-х років ХХ ст. (ВИКОНАВСЬКІ ПРОБЛЕМИ
ОСМИСЛЕННЯ ФАКТУРНО-ЖАНРОВОЇ
ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕМАТИЗМУ)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ 2008
Дисертацією є рукопис
 
Роботу виконано на кафедрі історії музики етносів України та музичної критики Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Чекан Юрій Іванович,
Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського,
кафедра історії музики етносів України
та музичної критики (Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Сюта Богдан Омелянович,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України,
старший науковий співробітник відділу музикознавства (Київ).
кандидат мистецтвознавства, доцент
Пономаренко Олена Юріївна,
Національний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова,
кафедра теорії та історії музики (Київ)
Захист відбудеться “ 21 ” травня 2008 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.227.03 в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (м.Київ, вул.М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України
Автореферат розіслано “ 17 “ квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства І.М.Сікорська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Друга половина ХХ століття в історії української музики стала яскравим періодом розвитку жанру сонати для скрипки і фортепіано, оскільки вперше вітчизняна скрипкова соната заявила про себе як у кількісному, так і в якісному відношенні. У цей період було написано понад півсотні скрипкових сонат, що демонструють широкий стильовий діапазон. Серед них: дві скрипкові сонати М.Скорика, три сонати О.Красотова, дві сонати В.Сєчкіна, чотири сонати В.Бібика, п`ять сонат Ю.Іщенка, сонати М.Сильванського, В.Кирейка, А.Коломійця, Є.Станковича, В.Сильвестрова, В.Птушкіна, О.Козаренка, О.Щетинського та багатьох інших визначних сучасних українських композиторів. На початку 2000-х років з’являються Шоста, Сьома та Восьма сонати Ю.Іщенка, Перша скрипкова соната В.Журавицького. Сучасна українська скрипкова соната сьогодні звучить у виконанні багатьох концертуючих дуетів у великих і малих залах як нашої країни, так і за її межами, вона міцно утвердилася в програмах класів камерного ансамблю консерваторій і музичних училищ.
Не дивлячись на те, що у вітчизняному музикознавстві накопичено певний аналітичний і фактологічний матеріал, жанр сонати для скрипки та фортепіано не одержав належного висвітлення в музикознавчій літературі. Більшість сонат, написаних за останні десятиріччя, досі не опубліковано й виконується з авторських рукописів. До цього часу немає дослідження, де б розглядалася історія цього жанру, його стилістична еволюція, вивчалися б особливості композиторської мови.
Вибір даної теми дисертації зумовлений науковим інтересом до проблеми, тим вагомим місцем, яке посідають українські сонати для скрипки і фортепіано в сьогоднішній концертній і композиторській практиці, назрілою необхідністю вивчення виконавцями новітніх композиторських технологій і сучасних виконавських виражальних засобів.
Отже, об’єктом дослідження обраний жанр української камерно-інструментальної сонати 70–90-х років ХХ ст. з точки зору проблем виконавської інтерпретації.
Матеріалом дослідження стали сонати для скрипки та фортепіано 1970 – 1990-х років, які представляють собою найкращі й найбільш показові для еволюції жанру твори: сонати В.Бібика (№1 тв.71), Ю.Іщенка (№1, 2, 3), В.Сильвестрова (Соната “Post Scriptum”), М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКІ СОНАТИ ДЛЯ СКРИПКИ ТА ФОРТЕПІАНО 70-90-х років ХХ ст. (ВИКОНАВСЬКІ ПРОБЛЕМИ ОСМИСЛЕННЯ ФАКТУРНО-ЖАНРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕМАТИЗМУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок