Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОШИРЕНІСТЬ ХВОРОБ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕВРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В СІЛЬСЬКИХ РАЙОНАХ

ПОШИРЕНІСТЬ ХВОРОБ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕВРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В СІЛЬСЬКИХ РАЙОНАХ

Назва:
ПОШИРЕНІСТЬ ХВОРОБ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕВРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В СІЛЬСЬКИХ РАЙОНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,39 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ХАРКІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКАРІВ
Голяченко Андрій Олександрович
УДК 616.8:614.21/-22/
ПОШИРЕНІСТЬ ХВОРОБ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ
ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕВРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В СІЛЬСЬКИХ РАЙОНАХ
14.01.15. - нервові хвороби
14.02.03. - соціальна медицина та охорона здоров’я
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Харків-1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії
ім. І.Я.Горбачевського
Науковий керівник : доктор медичних наук, професор
Іщенко Михайло Михайлович,
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я.Горбачевського, завідувач кафедри
нервових хвороб
Офіційні опоненти : доктор медичних наук, професор
Тайцлін Віталій Йосипович
Український науково-дослідний інститут
клінічної та експериментальної неврології і
психіатрії, науковий керівник відділу
патології вегетативної нервової системи
доктор медичних наук, професор
Бесполудіна Галина Василівна
Луганський державний медичний університет,
завідувач кафедри соціальної медицини,
організації, АСУ, економіки охорони здоров’я
 
Провідна установа : Київська медична академія післядипломної
освіти, кафедра нервових хвороб
Захист відбудеться 18 листопада 1998 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.609.01 при Харківському інституті удосконалення лікарів (310176, м.Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці інституту.
Автореферат розісланий 21 вересня 1998 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
доктор медичних наук, доцент І.А. Григорова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Система медичної допомоги в Україні потребує змін. Це передовсім стосується забезпечення її економічної ефектив-ності, без якої працювати в умовах ринку неможливо. Спостерігаємо парадокс: при загальній бідності система містить низку паралельних ланок, має глибоко деформовану структуру факторів медичної допомоги.
Штатно-організаційна структура медичних закладів в ра-дянських умовах виходила із жорстких централізованих нормативів. 3 1990 р. керівникам цих закладів було надано право вносити корективи в штатний розклад, виходячи із місцевих потреб, однак наукового обгрунтування ця важлива справа не мала і досі не має. Практичний досвід показав, що керівники вико-ристали це право у бік нестримного нарощування числа медичних працівників та лікарняних ліжок. З 1995 р. право було злікві-довано і почався зворотній процес механічного скорочення матеріально-кадрових ресурсів.
Останні десятиріччя радянська система медичної допомоги в якості стратегічного курсу проводила невпинну спеціалізацію. Позитивні сторони спеціалізації очевидні, але поряд з ними виявились і вкрай негативні, суть яких полягала в тому, що спеціалізація йшла не інтенсивним, а екстенсивним шляхом роз-витку. Від загальної лікарської практики відривались все нові та нові розділи, які оголошувались спеціалізованими. Це приз-вело до того, що первинна ланка медичної допомоги перетворилась в диспетчерську, а вторинна, спеціалізована, містить велику кількість фахівців, слабко оснащених, з низькою заробітною платнею. Дешевенька спеціалізована допомога закономірно стала низькоякісною та малоефективною. Це стосується усіх її підроз-ділів, включаючи і неврологічну службу.
У пошуках виходу із кризи, погляди провідників української охорони здоров‘я повернулись у бік систем медичної допомоги, що склались у розвинутих країнах Західної Європи та Північної Америки. Однак кожна з цих країн відрізняється суттєвими особливостями, що зайвий раз переконує у необхідності розбудови в Україні власної національної системи медичної допомоги. Ключове питання, на яке має бути отримана відповідь: ця система має реформуватись на засадах вільного підприємництва чи державної монополії? Власний історичний розвиток та досвід країн Заходу переконує, що основу має складати державна моно-полія. Остання - це не державне свавілля соціалістичного зразка, а буденне явище ринку, яке грунтується на об‘єктивних економічних законах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ПОШИРЕНІСТЬ ХВОРОБ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕВРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В СІЛЬСЬКИХ РАЙОНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок