Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби

Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби

Назва:
Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Українська академія аграрних наук
Інститут тваринництва
Сорокін Олександр Сергійович
УДК 636.2.084.085.52
Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби
Спеціальність : 06.02.02. – годівля тварин і технологія кормів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті тваринництва УААН
Науковий керівник - Гноєвий Віктор Іванович, доктор сільськогосподарських наук, професор, Інститут тваринництва УААН, завідувач лабораторії виробництва кормів
Офіційні опоненти: - Кандиба Віктор Миколайович, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН, Харківський зооветеринарний інститут, завідувач кафедри годівлі сільськогосподарських тварин
-
Провідна установа: Інститут кормів УААН, лабораторія підвищення поживності кормів
Захист дисертації відбудеться 22.01.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.02 при Інституті тваринництва УААН (62404 м. Харків, п/в Кулиничі)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН, 62404, м. Харків, п/в Кулинині
Автореферат розісланий 20.12.2001року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Проніна В.В.
кандидат біологічних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Амарант відноситься до групи рослин з самим інтенсивним фотосинтезом (І.Ф.Іванова, І99І), спроможний сформувати урожай до 2000 ц/га, а урожай 600-800 ц/га і більше зеленої маси і 40-60 ц/га зерна в умовах України не є рідкістю. У вегетативній масі цієї культури міститься протеїну в 1,8 раза, а лізину - в 3 рази більше, ніж у кукурудзі (І.В.Артьомов та інші, І995). Ця культура є посухостійкою, потреби у воді якої в 2-2,5 раза менші, ніж бобових і злакових культур на одиницю синтезованої органічної речовини (А.О.Бабич, В.Д.Бугайов, І995).
В противагу багатьом однорічним рослинам, амарант після повної зупинки росту в період посухи легко відновлюється при появі сприятливих умов. Ця особливість свідчить про перспективність амаранту для тих районів, де короткочасні посухи призводять до істотних втрат врожаю кормів, що виробляються із традиційних культур (Л.В. Кухарев, С.Е. Лобан, 1998).
У роки сильної повітряної і ґрунтової посухи, коли інші кормові культури гинуть, амарант здатний формувати врожай зеленої маси на рівні 130-300 ц/ га (В.К. Крюков, 1995).
Наукова інформація стосовно використання амаранту, як силосної культури у зоні Лісостепу України, обмежена. Особливо це стосується технології виробництва амарантового силосу, його поживності та ефективності використання у раціонах молодняку великої рогатої худоби. При цьому важливо було визначити енергоємність виробництва амарантового силосу, чи забезпечує повна або часткова заміна кукурудзяного силосу амарантовим збільшення виробництва кормів та тваринницької продукції з одиниці земельної площі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані в 1995-2000 роках як частина науково-дослідної тематики Інституту тваринництва УААН "Розробити енерго - та ресурсозберігаючі системи виробництва, заготівлі та використання кормів" (реєстраційний номер 0196U011384).
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень - вивчити ефективність застосування силосу з амаранту на фоні використання силосу з традиційної силосної культури - кукурудзи в умовах Лісостепу України. При цьому вирішували такі завдання:
1. Визначити здатність зеленої маси амаранту до силосування у різні фази стиглості, якість одержаного силосу.
2. Визначити фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин амарантового силосу при вирощуванні цієї культури з застосуванням органічних та мінеральних добрив.
3. Визначити загальну енергетичну цінність амарантового силосу з сировини, що вирощена із застосуванням різних агрофонів.
4. Вивчити рівень споживання, нешкідливість та ефективність використання амарантового силосу у раціонах молодняку великої рогатої худоби.
5. Вивчити вплив амарантового силосу на використання тваринами поживних речовин раціону, ряд показників обміну речовин в організмі тварин, що характеризують стан їх метаболітичних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок