Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система фінансового права Українив умовах переходу до ринкової економіки

Система фінансового права Українив умовах переходу до ринкової економіки

Назва:
Система фінансового права Українив умовах переходу до ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,90 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВИШНОВЕЦЬКИЙ ВАДИМ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 342.92
Система фінансового права України
в умовах переходу до ринкової економіки
Спеціальність 12.00.07. – теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного, адміністративного і фінансового права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Пацурківський Петро Станіславович – зав. кафедрою конституційного, адміністративного і фінансового права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук Кучерявенко Микола Петрович – професор кафедри господарського і фінансового права Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого (м.Харків);
кандидат юридичних наук, доцент Нечай Анна Анатоліївна – зав. лабораторією Інституту правових проблем (м.Київ).
Провідна установа – Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України.
Захист відбудеться 25 травня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м.Київ, вул. Володимирська, 64.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м.Київ, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий 20 квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук Грищенко К.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Після набуття Україною державного суверенітету розпочався процес становлення національної фінансової системи. Будучи надзвичайно складним явищем за своєю природою в принципі, у нашій країні він ще більше ускладнився внаслідок того, що співпав у часі з процесами демократичної трансформації всього українського суспільства, з радикальною зміною концепції державної влади, відмовою від її радянської моделі й переходом до організації влади на основі поділу її на законодавчу, виконавчу і судову. Це також викликано переходом до ринкової економіки, початком становлення в державі інституту місцевого самоврядування, процесами розмежування функцій та завдань публічної влади по вертикалі між її центральним, регіональним і місцевим рівнями.
Перехід до ринкової економіки зробив необхідним переглянути всю систему фінансового права, що діяла у радянському суспільстві, починаючи від її предмету і закінчуючи окремими інститутами і субінститутами. Він одночасно звузив у традиційних та розширив у нових напрямках об'єкт фінансово-правового регулювання. На порядок денний постали завдання уточнення меж та поглиблення змісту традиційних інститутів системи фінансового права, виключення з їх числа тих, потреба у яких в ході трансформації українського суспільства відпала, створення фінансово-правових інститутів, зумовлених новими реаліями у фінансових відносинах, тобто, суттєво змінюється вся система фінансового права. Водночас ще не склалась доктрина нового вітчизняного фінансового права та його системи, не завершено формування цільної концепції реформування вітчизняного фінансового права, тому нерідко цей процес здійснюється методом спроб та помилок.
Ступінь наукової розробки теми. Попередня система фінансового права була обґрунтована Ю.А.Ровінським в ході дискусії про систему права та систему законодавства, яка проходила на рубежі 30-40-х років ХХ століття. Цим самим в науці фінансового права було здійснено справжню революцію – виділено фінансове право з інших галузей права як самостійну галузь, подолано традицію дореволюційної російської, західноєвропейської континентальної та англо-американської наукових правових шкіл, які не відділяли фінансового права від фінансів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Система фінансового права Українив умовах переходу до ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок