Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ З ЕЛЕКТРОПРОВІДНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ

СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ З ЕЛЕКТРОПРОВІДНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ

Назва:
СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ З ЕЛЕКТРОПРОВІДНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,11 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
Мамуня Євген Петрович
УДК 537.311:678.01:678.046
СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ
З ЕЛЕКТРОПРОВІДНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ
01.04.19 – фізика полімерів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті хімії високомолекулярних сполук
Національної Академії наук України
Науковий консультант: доктор хімічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Лебедєв Євген Вікторович, Інститут хімії високомолекулярних
сполук НАН України, директор інституту
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Тихонов Євген Олександрович, Інститут фізики НАН України,
завідувач лабораторії
доктор фізико-математичних наук, професор Горбик Петро
Петрович, Інститут хімії поверхні НАН України, завідувач відділу
доктор хімічних наук, професор Романкевич Олег Володимирович,
Київський національний університет технологій та дизайну,
завідувач кафедри
Провідна організація: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний
факультет, кафедра молекулярної фізики
Захист відбудеться 25 червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 в Інституті хімії високомолекулярних сполук НАН України, 02160, м. Київ, Харківське шосе, 48 (тел. (044) 559-13-94, факс (044) 552-40-64).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України, 02160, м. Київ, Харківське шосе, 48.
 
Автореферат розісланий 21 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Нізельський Ю.М.
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Незважаючи на великі потенційні можливості застосування електропровідних композицій, проблема створення композиційних матеріалів з необхідними електричними параметрами для цільового використання далека від завершення. Це обумовлено тим, що електрофізичні характеристики електропровідних композицій залежать від багатьох факторів, основні з яких, це величина провідності матеріалу наповнювача, об'ємний зміст провідного наповнювача в полімерній матриці, форма і розмір його частинок, контактні явища в провідній фазі, наявність міжфазних взаємодій полімер-наповнювач, структура полімерної матриці, просторовий розподіл частинок наповнювача, технологічні та експлуатаційні режими і інші фактори. Електричні параметри і перколяційні ефекти визначаються умовами електропереносу в гетерогенній полімерній системі, у якій формується провідна фаза з частинок дисперсного металевого чи вуглецевого наповнювача.
Звідси випливає, що вивчення процесів, що відбуваються при формуванні гетерогенної структури полімерної композиції, яка містить електропровідний наповнювач і визначають її електрофізичні характеристики, є важливою науковою проблемою. Особливу актуальність набуває створення наукових основ керування структурною організацією провідної фази дисперсного наповнювача в полімерній матриці і регулювання її електричних характеристик. Теоретичне й експериментальне дослідження взаємодії фаз у гетерогенній композиційній системі, особливостей просторового розподілу дисперсних частинок наповнювача, контактних явищ у провідній фазі, впливу реологічних і технологічних факторів на топологію провідного наповнювача дозволяє зрозуміти механізми й умови протікання цих процесів.
Таким чином, вивчення формування провідної фази в полімерній матриці дає можливість спрямовано впливати на електрофізичні характеристики композицій. Дослідження взаємозв'язку структурної організації гетерогенної електропровідної полімерної системи, взаємодій між компонентами такої системи з її електрофізичними характеристиками дозволяють передбачити властивості композицій з електропровідними наповнювачами і реалізувати технологічні можливості їх одержання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі полімерних композицій ІХВС НАН України відповідно до планів основних науково-дослідних робіт ІХВС НАН України, зокрема:
"Провести науково-дослідні роботи по вивченню закономірностей формування багатокомпонентних полімерних композицій, розробити принципові основи технології одержання високонаповнених полімерних матеріалів, що містять добавки іншої хімічної природи" (1986-1990 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ З ЕЛЕКТРОПРОВІДНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок