Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ ДО ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ 6-8 РОКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ ДО ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ 6-8 РОКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ ДО ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ 6-8 РОКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
ЛАЗОРЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 157.2+152.276+371.94
ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ
ДО ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ 6-8 РОКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
19.00.08 - спеціальна психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: Вісковатова Тетяна Павлівна, доктор пси-
хологічних наук, професор кафедри кліничної
психології Інституту післядипломної освіти
Одеського національного університету імені
І.І. Мечникова
Офіційні опоненти: Берзінь Валерій Іванович, член-кореспондент АПН України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри гігієни дітей і підлітків Національного медичного університету імені академіка О.О.Богомольця
Турчинська Валентина Євгенівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри олігофренопедагогіки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України, м.Київ, лабораторія дошкільного виховання
Захист відбудеться “25” червня 2002 р. о 1630 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .450.01 в Інституті дефектології АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлінського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту дефектології АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлінського, 9.
Автореферат розісланий “25” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Колупаєва


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Визнання Україною Конвенції ООН про права дитини та Всесвітньої декларації про забезпечення виживання, захист і розвиток дітей посилило увагу громадськості до проблем дітей-інвалідів, дітей з особливостями психофізичного розвитку, викликало необхідність створення найсприятливіших умов їхньої інтеграції в систему сучасних суспільних відносин.
У Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття) наголошується на необхідність вдосконалення освіти дітей з особливостями психофізичного розвитку у системі закладів суспільного виховання, забезпечення їхньої повноцінної життєдіяльності і соціального захисту, створення для них умов максимальної психолого-педагогічної корекції.
Це безпосередньо стосується і дітей із затримкою психічного розвитку яка є найчисельнішою із усіх категорій з особливими потребами. Однією з перешкод на шляху досягнення цієї мети є труднощі в опануванні програмового матеріалу, які відчувають діти із затримкою психічного розвитку (ЗПР). Вони зумовлюють стійке небажання дітей отримувати знання у довільній формі, що сприяє утвердженню себе як особистості здебільшого з негативною поведінкою. Адаптація до навчання дітей із відхиленнями в психічному розвитку зменшує труднощі, що, у свою чергу, позитивно змінює ставлення їх до процесу навчання в цілому. Роль психологічної адаптації особливо посилюється в умовах впровадження в життя програми дванадцятирічного навчання. Нині діти йдуть до школи не з молодшого шкільного віку, а з дошкільного. Значні інтелектуальні навантаження, які відчувають першокласники, не завжди адекватні їхнім психофізіологічним можливостям. І якщо учні без відхилень у психічному розвитку за правильно побудованого навчального процесу самостійно адаптуються до шкільних навантажень, то їхні однолітки із затримкою психічного розвитку потребують спеціальної підготовки, насамперед, психологічної адаптації.
Проблема адаптації досить широко висвітлена в спеціальній літературі: Е.М. Александровська; Ю.О. Александровський; Л.Ф. Бережков; О.І. Волжин; В.П. Казначеєв; Г.Сельє; Ю.К.Суботін; E.P.Torrance та ін.
Водночас у доступній нам літературі практично відсутні відомості про психологічну адаптацію до процесу навчання дітей 6-8 років із затримкою психічного розвитку, а тим більше в перехідний період від дошкільного до молодшого шкільного віку. Психологічна адаптація до процесу навчання дасть дітям із ЗПР змогу у майбутньому ствердити себе в соціумі через пізнавальну діяльність, зміцнення фізичного і соматичного станів, сформовану емоційну стійкість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ ДО ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ 6-8 РОКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок