Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ДИСПЕРСНИМИ ЧАСТКАМИ У ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛАХ

ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ДИСПЕРСНИМИ ЧАСТКАМИ У ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛАХ

Назва:
ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ДИСПЕРСНИМИ ЧАСТКАМИ У ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,06 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
У першому розділі дисертації виконано докладний аналіз результатів
відомих експериментальних та теоретичних досліджень взаємодії лазер
ного випромінювання з металами і сплавами, способів лазерної обробки ма
теріалів


НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
 
ЛИХОШВА ВАЛЕРІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 535.2:546.3-19//621.7/.9
ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
З ДИСПЕРСНИМИ ЧАСТКАМИ У ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛАХ
Спеціальність 05.03.07 Процеси фізико-технічної обробки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України
Науковий консультант: Найдек Володимир Леонтійович, доктор технічних наук, професор, академік НАН України, директор Фізико-технологічного Інституту металів і сплавів НАН України
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Ковальченко Михайло Савович, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України, завідуючий відділом термомеханічної обробки тугоплавких матеріалів
доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Леонець Віктор Адамович, Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренко НАН України, провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор,
Гіржон Василь Васильович, Запорізький національний
університет, завідуючий кафедрою фізичного матеріалознавства.
Провідна установа: Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, відділ “Електротермічні процеси обробки матеріалів”
Захист відбудеться 23.01.2006 р. О 1500 годин на спеціалізованої вченої ради
ди Д26.002.15 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, корп. 19, ауд. 435.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, г Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 22.12.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Л.Ф.Головко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Методи дії лазерного випромінювання на різноманітні класи металів та сплавів складають одне із найбільш перспективних напрямків сучасної металообробки. Результати відомих досліджень по взаємодії лазерного випромінювання із сполуками, хоч і не привели до створення повної картини явища, але дозволили визначити ряд положень, які складають її основу.
На сучасному етапі розвитку техніки пред’являються підвищені вимоги до якості, надійності та довговічності деталей і машин. Значно ускладнились умови експлуатації техніки, де ряд вузлів працюють під впливом одночасно декількох факторів: великих питомих навантажень, підвищених температур, впливу різноманітних хімічно-активних газових середовищ та ін. Тому на сьогоднішній день гостро стоїть проблема підвищення якості існуючих і створення нових матеріалів та покриттів, які б відповідали підвищенним вимогам до зносостійкості, конструкційної міцності, корозійностійкісті і т.п.
Застосування порошкових композиційних матеріалів з високими зносостійкими властивостями обмежене у можливостях їх експлуатації із значними питомими навантаженнями при підвищених температурах, що пов’язано з їх недостатньою конструкційною міцністю. Отримання композиційних матеріалів найбільш доступними і дешевими ливарними способами пов’язане з великою кількістю труднощів, у тому числі нерозв’язних. Поряд з цим використання лазерного випромінювання з залученням металургійних та ливарних методів відкривають широкі перспективи для створення нових композиційних покриттів та матеріалів з унікальними властивостями. Одним з ефективних напрямків отримання матеріалів з одночасною наявністю декількох, часом важко поєднуваних характеристик й властивостей можливе тільки в умовах нових композиційних покриттів та матеріалів, отримання яких можливо на основі створення способів лазерного впливу на твердий та рідкий метал, забезпечуючи формування емульсійного або суспензійного стана у ванні розплаву з наступним його замороженням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ВЗАЄМОДІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ДИСПЕРСНИМИ ЧАСТКАМИ У ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок