Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Воєнні конфлікти в Азії, Африці, Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975-1991 рр.)

Воєнні конфлікти в Азії, Африці, Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975-1991 рр.) / сторінка 10

Назва:
Воєнні конфлікти в Азії, Африці, Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975-1991 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,76 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
завжди була обмеженою, через загрозу перетворення локальних конфліктних ситуацій у глобальну війну. В разі безпосередньої участі ЗС великих держав у воєнних конфліктах, політичний аспект їх дій постійно переважав суто військовий. На ескалацію конфліктів великі держави йшли лише після всебічної підготовки і намагались як скоріше завершити військову кампанію. При цьому, великі держави мали практично невичерпні можливості ведення бойових операцій і навіть, планували, в разі поразки, застосувати ядерну зброю (США та Великобританія). Суспільний резонанс став у 1975-1991 рр. головним стримуючим фактором участі великих держав у воєнних конфліктах і тому їх лідери намагались швидко врегулювати конфліктні ситуації.
Під час конфліктів великі держави захищали лише свої інтереси, мало звертали увагу на ООН та інші міжнародні організації, відкрито підтасовували факти, що проявилось, скажімо при вторгненні радянських військ у Афганістан в 1979 р. і в ході американської агресії на Гренаді 1983 р. Інколи наддержави діяли під ООНівським прапором задля прикриття власних “нецивілізованих” дій, як це сталось в Лівані у 1982-1984 рр. А в 1990 р. США і Великобританія не тільки ігнорували, а й чинили тиск на ООН під час кризи в Перській затоці, коли їх уряди вже вирішили питання про військову кампанію.
У підрозділі “Мілітаризація та проблеми типології і класифікації воєнних конфліктів” досліджені набутки попередників щодо типології воєнних конфліктів. На підставі аналізу вивченого матеріалу з’ясований вплив мілітаризації на типи воєнних конфліктів.
Виявлено, що всі країни Азії, Африки та Латинської Америки мають три рівня мілітаризації. В країнах вищого рівня мілітаризації (Ізраїль, Ірак, Іран з 1979 р., Лівія) військовим інтересам підпорядковане все суспільство і воєнні конфлікти за участю цих держав могли приймати всі відомі форми. В країнах середнього рівня мілітаризації (наприклад шахський Іран до 1979 р., Аргентина у 1976-1983 рр.) активно розвивались ЗС, що накладало відбиток на психологію лідерів. Ці країни часто ставали ініціаторами різноманітних конфліктів, однак лише внутрішні конфлікти з застосуванням їх ЗС відрізнялись радикальністю. Нижчий рівень мілітаризації був притаманний більшості країн “третього світу” і визначався еволюційним розвитком ЗС, що носив показовий характер. Ці країни як правило ставали жертвами агресії, а конфлікти за їх участю дуже обмежені.
ВИСНОВКИ
Воєнні конфлікти 1975-1991 рр. стали активною фазою регіонального військово-політичного протистояння в Азії, Африці та Латинській Америці. Саме в цей період відбулись найбільш тривала (ірано-іракська 1980-1988 рр.) й сама швидкоплинна (малійсько - буркіна-фасійська 25-27 грудня 1986 р.) війни другої половини ХХ століття. Воєнні конфлікти 1975-1991 рр. були і прямим наслідком мілітаризації країн Азії, Африки та Латинської Америки, уряди яких, спираючись на закордонну допомогу, всіляко збільшували чисельність, оснащеність та бойову міць власних збройних сил. Ставка робилась, в першу чергу, на кількісні показники. Більшість країн-учасниць конфліктів досягли результатів в цьому аспекті. Лише в деяких країнах афро-азійського й латиноамериканського регіонів вдалося на високій рівень поставити якісні показники, тобто вишкіл вояків і організацію бойових дій, що відповідали умовам сучасності. А в Ізраїлі, Іраку та Ірані мілітаризація охопила все суспільне життя й стала визначати як зовнішню, так і внутрішню їх політику.
Всіляко країни-учасниці конфліктів намагались придбати засоби ведення війни. Зовнішніх джерел надходження зброї в країни Азії, Африки та Латинської Америки виявилося недостатньо, особливо під час військових дій. Тому важливим моментом мілітаризації країн азійсько-африканського та латиноамериканського регіонів стало проведення їх лідерами програм військової індустріалізації. Лише частина країн у 1975-1991 рр. вийшла на високий рівень розвитку військової промисловості, а Ізраїль досяг рівня великих держав. Інші країни через брак коштів та спеціалістів залишились на нижчих ступенях розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Воєнні конфлікти в Азії, Африці, Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975-1991 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок