Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Воєнні конфлікти в Азії, Африці, Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975-1991 рр.)

Воєнні конфлікти в Азії, Африці, Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975-1991 рр.) / сторінка 2

Назва:
Воєнні конфлікти в Азії, Африці, Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975-1991 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,76 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
залишається маловивченими, а головні діючи сили цих подій - військові формування країн Азії, Африки й Латинської Америки – тобто певні групи озброєних людей, належним чином зорганізованих та вишколених з метою виконання функцій, що передбачають застосування зброї, і досі перебувають поза увагою істориків.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках комплексної наукової теми кафедри нової та новітньої історії історичного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова ”Питання нової та новітньої історії: глобальний та регіональні аспекти” (№ 0101U008294).
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період з травня 1975 по грудень 1991 рр. Початковою датою обрано закінчення війни у В’єтнамі 1959-1975 рр., яка виявилась найбільшим локальним конфліктом часів “холодної війни, до того ж повязаним з безпосереднім зіткненням інтересів СРСР та США. Фактична поразка США в цьому конфлікті дала можливість СРСР поширити свою сферу впливу в країнах Азії, Африки та Латинської Америки. Вперше з 1946 р. виникла міжнародна політична ситуація, що характеризувалась політичними і військовими перевагами Радянського Союзу. Втім, скористатися ними в повній мірі лідери СРСР не змогли. Тому останньою хронологічною межею дослідження взята дата розпаду СРСР - грудень 1991 р. В результаті була формально закінчена “холодна війна” і виникла нова світова геополітична реалія.
Географічні рамки дослідження охоплюють країни Азії, Африки й Латинської Америки, в яких саме і відбувалися різноманітні воєнні конфлікти, з прилеглими морськими та океанськими акваторіями. Загалом це 11 азійських (Афганістан, В’єтнам, Ізраїль, Ірак, Іран, Камбоджа, Кувейт, Ліван, Саудівська Аравія, Сирія, Шрі-Ланка), 18 африканських (Ангола, Буркіна-Фасо, Єгипет, Ефіопія, Заїр, Західна Сахара, Лівія, Мавританія, Малі, Мозамбік, Намібія, Південна Родезії, Сомалі, Судан, Танзанія, Уганда, Чад, Центрально-Африканська республіка (імперія)), 8 латиноамериканських (Аргентина, Гватемала, Гренада, Колумбія, Нікарагуа, Панама, Перу, Сальвадор) країн та територій, а також п’ять акваторій (Південна Атлантика, Середземне та Червоне моря, Перська затока й Полокська протока). Разом з тим, в географічні рамки дослідження включені країни азійсько-африканського та латиноамериканського регіонів, на теренах яких безпосередньо бойові дії не проходили, однак їх військові формування брали участь у воєнних конфліктах 1975-1991 рр. Таким чином, території Південно-Африканської Республіки, Марокко, Пакистану, Гондурасу, Куби та деяких інших країн входять у географічні рамки дослідження.
У 31 воєнному конфлікті, що досліджуються (в Азії – 7, в Африці – 15, в Латинській Америці – 9), прямо або побічно брали участь великі держави та промислово розвинуті країни Європи, Азії й Північної Америки. Однак ці країни і регіони не включаються у географічні рамки дослідження не дивлячись на те, що території КНР й СРСР у 1979 р. стали плацдармом для військових операцій на теренах В’єтнаму та Афганістану. Великі держави та їх союзники за військово-політичними блоками були головними учасниками “холодної війни”, для них воєнні конфлікти 1975-1991 рр. в азійсько-африканському та латиноамериканському регіонах слугували одним із засобів поліпшення свого політичного й економічного становища в цілому, а процеси мілітаризації проходили в контексті глобального протистояння.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є відображення механізму мілітаризації країн Азії, Африки, Латинської Америки, виявлення її впливу на виникнення, розвиток та врегулювання воєнних конфліктів 1975-1991 рр.
У відповідності до поставленої мети були визначені такі задачі:
- показати місце воєнних конфліктів в системі міжнародних відносин другої половини 1970-х – початку 1990-х рр.;
- вивчити шляхи та методи процесу мілітаризації країн Азії, Африки та Латинської Америки, в тому числі роль промислово-розвинутих країн в цьому процесі;
- дослідити вплив великих держав на воєнні конфлікти й національно-визвольну боротьбу 1975-1991 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Воєнні конфлікти в Азії, Африці, Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975-1991 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок