Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАКРОМОДЕЛЮВАННЯ ПРИСТРОЇВ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

МАКРОМОДЕЛЮВАННЯ ПРИСТРОЇВ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Назва:
МАКРОМОДЕЛЮВАННЯ ПРИСТРОЇВ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний технічний університет України
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ШМАЛІЙ Сергій Леонідович
УДК 621.314.632+658.512.011.56
МАКРОМОДЕЛЮВАННЯ ПРИСТРОЇВ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Спеціальність 05.09.12 – Напівпровідникові перетворювачі електроенергії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі "Електронні системи" Запорізької державної інженерної академії Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Переверзєв Анатолій Васильович,
Запорізька державна інженерна академія,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Павлов Геннадій Вікторович,
зав. кафедрою комп’ютеризованих систем керування
Національного університету кораблебудування,
м. Миколаїв;а
– кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник Губаревич Володимир Миколайович,
Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник відділу №8
“Систем стабільного струму”.
Провідна установа – ВАТ Український НДІ СЕ “Перетворювач” Мінпромполітики України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться “14” листопада 2006 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.19 у Національному технічному університеті України "КПІ" за адресою: 03056, Київ–56, пр. Перемоги 37, тел. 241–76–62, корп. № 12, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України "КПІ".
Автореферат розісланий “14” жовтня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Б. Швайченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Процес наскрізного проектування напівпровідникових перетворювачів електроенергії (НПЕ), як і будь-якого іншого електронного пристрою, включає етапи проектування на структурному, функціональному, схемотехнічному, компонентному, конструкторському й технологічному рівнях. Кожний з етапів характеризується своїми особливостями, методами розрахунку, аналізу й оптимізації. Більш повно досліджені методи автоматизованого проектування для чотирьох останніх з вказаних етапів.
На сьогодні найпотужнішим інструментом для розрахунку, аналізу й оптимізації пристроїв електроніки, в тому числі перетворювачів електроенергії, є програми автоматизованого схемотехнічного проектування (АСхП). Безперервне вдосконалювання програмного й математичного забезпечення програм такого класу (Electronic Computer Aided Design (ЕCAD) - систем MultiSim 2001, МС7, OrCAD 9.2 тощо) дозволяє проектувальникам схем адекватно й швидко одержувати та обробляти в постпроцесорах результати моделювання. Однак, використання традиційного підходу в моделюванні вузлів перетворювачів за електричною принциповою схемою, кожний елемент якої заміняється моделлю, призводить до підвищення розмірності й жорсткості математичної моделі схеми (ММС), і, як наслідок, втрати стійкості обчислювального процесу й надмірних витрат часу. Проблему аналізу пристроїв з електричними схемами великої розмірності можна вирішувати шляхом переходу на більш високий рівень абстрагування від властивостей і фізики реальних об'єктів, шляхом застосування макромоделей.
Проектування пристроїв перетворювальної техніки на схемотехнічному рівні успішно здійснюється засобами ЕCAD; проектування на функціональному й системному рівнях можливе засобами програм Computer Aided Engineering (CAE) і математичних процесорів. Однак, жодна із зазначених програм не забезпечує підтримки всіх етапів спадного/висхідного проектування, від структурного до схемотехнічного.
Таким чином, досить актуальними є завдання розробки методики спадного/висхідного проектування перетворювачів у середовищі ECAD і формування бібліотеки макромоделей основних елементів і пристроїв перетворювачів різного ступеня деталізації від моделей структурного рівня до функціональних і схемотехнічних макромоделей, від фізичних до формальних макромоделей. Вирішення цих завдань дозволить здійснювати комп'ютерне моделювання на різних рівнях проектування (структурному, функціональному й схемотехнічному) методами аналогового макромоделювання в розвинутому середовищі АСхП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МАКРОМОДЕЛЮВАННЯ ПРИСТРОЇВ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок