Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ЕПОКСИДНИХ ЛАКОФАРБОВИХ МАТЕРІАЛІВ

ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ЕПОКСИДНИХ ЛАКОФАРБОВИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ЕПОКСИДНИХ ЛАКОФАРБОВИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,22 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЄФРЕМЕНКОВА НАДІЯ АНДРІЇВНА
УДК 620. 197. 6; 667.643; 678. 01
ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ЕПОКСИДНИХ ЛАКОФАРБОВИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 05.19.08 – товарознавство промислових товарів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернігівському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий
керівник: |
доктор технічних наук, доцент
Дудла Іраїда Олександрівна
Чернігівський державний технологічний університет, завідуюча кафедри товарознавства та комерційної діяльності
Офіційні
опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Мережко Ніна Василівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів
кандидат технічних наук, професор
Лойко Дмитро Петрович,
Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган - Барановського,
завідувач кафедри товарознавства, митної справи та експертизи непродовольчих товарів
Захист відбудеться „07” червня 2007 р. о 14 годині. На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 при Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий ”05” травня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Є. В. Тищенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреби в лакофарбових матеріалах на основі полімерних плівкоутворювачів та вимоги до їх експлуатаційної надійності в теперішній час невпинно зростають. Жорсткі умови експлуатації конструкційних матеріалів, спричинені новими факторами зовнішньої дії, зокрема підвищенням хімічної агресивності навколишнього середовища: повітря, стічних вод, ґрунтів, зумовили розробку принципово нових композицій, які мають широкий спектр захисної дії. Проте асортимент вітчизняної продукції обмежений та представлений переважно матеріалами на основі алкідних плівкоутворювачів, для яких характерна низька атмосферостійкість.
Одним з шляхів розв’язання проблеми розробки високоякісних лакофарбових матеріалів з комплексом необхідних експлуатаційних властивостей, зменшення витрат полімерної сировини є розробка полімерних композиційних матеріалів на основі епоксидних та кремнійорганічних смол з використанням різних видів наповнювачів.
Україна має потужну сировинну базу для виробництва кремнійорганічних (завод „Кремнійполімер”, м. Запоріжжя) та епоксидних (ДП „Горлівський хімічний завод”, м. Горлівка, Донецької обл.; ДП „Український державний НДІ пластмас”, м. Донецьк) лакофарбових матеріалів. Проте епоксидні та кремнійорганічні плівкоутворювачі мають деякі технологічні недоліки, а саме необхідність гарячого сушіння покриттів, тривалий термін висихання при холодному затвердненні, необхідність нанесення багатошарових покриттів.
Вирішити проблему створення лакофарбових матеріалів холодного сушіння для одноразового нанесення можливо поєднанням епоксидних та кремнійорганічних плівкоутворювачів. Застосування епоксидно-кремнійорганічних емалей є технічно та економічно ефективним, тому що відносно висока вартість компенсується їх довговічністю.
Тому розробка та товарознавча оцінка епоксидних лакофарбових матеріалів, модифікованих кремнійорганічними смолами, є актуальною, дозволяє розширити асортимент вітчизняних лакофарбових матеріалів з тривалим терміном служби та високими експлуатаційними властивостями.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Чернігівського державного технологічного університету з теми №1260-04/03 „Формування асортименту, якості та оцінка конкурентоспроможності товарів і торгівельних підприємств” (2003 – 2007 роки).
Мета та задачі досліджень. Мета досліджень полягала у розробці та товарознавчій оцінці лакофарбових матеріалів на основі епоксидної смоли та поліметилфенілсилоксану з поліпшеними фізико-механічними та захисними властивостями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ЕПОКСИДНИХ ЛАКОФАРБОВИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок