Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИЧНІ ОСНОВИ Попередження РОЗВИТКУ ПРИРОДЖЕНИХ ВАД Серед НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

ПРОФІЛАКТИЧНІ ОСНОВИ Попередження РОЗВИТКУ ПРИРОДЖЕНИХ ВАД Серед НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОФІЛАКТИЧНІ ОСНОВИ Попередження РОЗВИТКУ ПРИРОДЖЕНИХ ВАД Серед НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,30 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Міністерство охорони здоров’я України
Національний медичний університет
імені О.О. Богомольця
УДК 614.2 : 616 - 053.1. - 084 (477)
Р уд е н ь
Василь Володимирович
ПРОФІЛАКТИЧНІ ОСНОВИ
Попередження РОЗВИТКУ ПРИРОДЖЕНИХ ВАД
Серед НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
14.02.03 — соціальна медицина
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
К и ї в - 2 0 0 2
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького.
Науковий консультант:
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України Москаленко Віталій Федорович, Міністерство охорони здоров’я України, міністр, кафедра управління охорони здоров’я Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, професор.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Пономаренко Віктор Михайлович, Інститут громадського здоров’я МОЗ України, директор
доктор медичних наук, професор Сайдакова Наталія Олександрівна, Інститут урології та нефрології АМН України, головний науковий співробітник
доктор медичних наук, професор Солоненко Іван Миколайович, Українська академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри управління охороною здоров’я
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я, м. Харків
Захист відбудеться “ 19 ” грудня 2002 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .003.01 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця МОЗ України за адресою: 03057 м.Київ-57, пр. Перемоги, 34, медико-профілактичний корпус, аудиторія № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця МОЗ України за адресою: 03057 м.Київ-57, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий “ 8 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. П. Яворовський
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Концептуальні основи розвитку сучасної медицини у цивілізованому суспільстві декларують тезу про примат профілактичного принципу вирішення проблем медичного забезпечення населення при обов’язковому розвитку клінічної складової цього процесу. Ця теза не нова для сьогодення, тим більше, що згаданий принцип у свій час панував у вітчизняній охороні здоров’я та себе добре зарекомендував (Ю.П.Лисицын, 1998).
Проте, вирішувати проблеми призупинення погіршення та зміцнення здоров’я співвітчизників сьогодні, доцільно у профілактичній площині, оскільки це надто важливо, коли йдеться про такі основні параметри стану здоров’я нації, як медико-демографічні показники, показники захворюваності, інвалідності та фізичного розвитку.
Згадані параметри, зокрема демографічні та інвалідності з їх інтегральними особливостями щодо загальної оцінки стану здоров’я населення країни, привертають велику увагу суспільства та його інституцій, вчених та фахівців практичних установ охорони здоров’я (А.М. Сердюк, Н.Г. Гойда, 2000; В.Ф. Москаленко, 2001). І це не дивно, адже сучасна демографічна криза в країні, яка визначається зниженням рівня народжуваності та зростанням показника смертності, призвела до певної депопуляції населення та потреби вирішення причин даного соціально-медичного явища.
З цього погляду на перші рангові місця варто поставити проблеми системи охорони здоров’я, вирішення яких потрібно розпочинати ще задовго до народження дитини, а також продовжувати боротьбу за активне довголіття людини та загалом за збереження генофонду населення України.
Таким чином, проблема профілактики природжених вад людини на тлі зростання мутагенного навантаження довкілля на здоров’я населення, погіршення загальної екологічної ситуації, що спричинені аварією на ЧАЕС, нераціональною хімізацією сільського господарства, суттєвими дефектами в упорядкуванні промислових відходів, тощо, робить згадану проблему архіактуальною та сучасною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИЧНІ ОСНОВИ Попередження РОЗВИТКУ ПРИРОДЖЕНИХ ВАД Серед НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок