Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ХЕРСОНСЬКОГО ЗЕМСТВА В МЕДИЧНОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ НАСЕЛЕННЯ У 1865?1917 РР.

РОЛЬ ХЕРСОНСЬКОГО ЗЕМСТВА В МЕДИЧНОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ НАСЕЛЕННЯ У 1865?1917 РР.

Назва:
РОЛЬ ХЕРСОНСЬКОГО ЗЕМСТВА В МЕДИЧНОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ НАСЕЛЕННЯ У 1865?1917 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,99 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
МАЙСТРЕНКО Ольга Анатоліївна
УДК: 930 (477.7)
РОЛЬ ХЕРСОНСЬКОГО ЗЕМСТВА В МЕДИЧНОМУ
ОБСЛУГОВУВАННІ НАСЕЛЕННЯ У 1865?1917 РР.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедри історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Борисенко Володимир Йосипович,
Національний педагогічний
університет імені М.П. Драгоманова,
Інститут історичної освіти,
завідувач кафедри історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Рафальський Олег Олексійович,
Інститут політичних і
етнонаціональних досліджень
імені І. Кураса НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу національних меншин;
кандидат історичних наук, доцент
Ступак Федір Якович,
Національний медичний університет
імені О.О. Богомольця,
доцент кафедри соціальної медицини
та охорони здоров’я.
Провідна установа Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка, історичний факультет,
Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “20жовтня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “20 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т.А.
Загальна характеристика роботи
Вступ. Актуальність теми. Демократичні процеси, що відбуваються в Україні, потребують прискорення реформування всіх сторін суспільно-політичного життя країни. Серед актуальних питань сьогодення є невідкладне проведення реформ місцевого самоврядування та системи охорони здоров’я. У цьому контексті особливо важливим є використання досвіду земств в організації ефективної системи медичного обслуговування населення. Засновані у другій половині ХІХ ст., земства накопичили значний досвід у розв’язанні проблем місцевого характеру і сприяли вирішенню багатьох соціальних проблем на місцях, зокрема в українських губерніях.
Найбільш вагомі результати у запозиченні досвіду земств у виведенні сучасної медицини з кризового стану можуть дати відповідні наукові розробки на регіональному рівні. Саме вони демонструють конкретні шляхи подолання негативних явищ в охороні здоров’я населення. Серед них на особливу увагу дослідників заслуговує медична діяльність Херсонського земства, яке у цій галузі посідало лідируючі позиції і було прикладом для наслідування іншими українськими земствами. За період свого існування Херсонським земством була створена дієва система медичного обслуговування на засадах доступності, безоплатності лікарської допомоги, відпрацьовано механізми взаємовідносин земських урядовців з лікарями, засновано першу в Україні санітарну організацію, започатковано медичну допомогу серед прибулого населення та ін.
Актуальність і наукова значущість дослідження проблеми ролі Херсонського земства у медичному обслуговуванні населення в 1865?1917 рр. загострюється відсутністю відповідних узагальнюючих праць у вітчизняній історіографії, а також необхідністю проаналізувати процес становлення земсько-медичної організації у губернії, виділивши при цьому групу соціально важливих і для нашого часу питань: функціонування лікарських дільниць; фінансування медичних установ; організація праці лікарів та фельдшерів; взаємовідносини адміністрації з лікарями; санітарно-епідемічний нагляд тощо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до планової наукової тематики кафедри історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова “Актуальні проблеми історії України”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЛЬ ХЕРСОНСЬКОГО ЗЕМСТВА В МЕДИЧНОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ НАСЕЛЕННЯ У 1865?1917 РР.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок